Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

За січень подається податкова декларація з ПДВ, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21

За січень подається податкова декларація з ПДВ, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21
Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.
З метою забезпечення виконання нових правил оподаткування, запроваджених з 01.01.2016, Міністерством фінансів України наказом від 28.01.2016 № 21 «Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» (далі – наказ № 21) затверджена нова форма декларації з податку на додану вартість. Наказ № 21 зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.01.2016 за № 159/28289 та опубліковано в офіційному виданні «Урядовий кур’єр» 30.01.2016.
Враховуючи те, що останні зміни в оподаткуванні, які запроваджено з 01.01.2016, повною мірою можуть бути відображені лише в податковій декларації з податку на додану вартість, що затверджена наказом № 21, податкова звітність з податку на додану вартість, починаючи із звітного періоду січень 2016 року, усіма платниками податку подається за новою формою в електронному вигляді.
Відповідна інформація щодо використання податкової звітності, затвердженої наказом № 21, розміщена на офіційному веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/nove-pro-podatki–novini-/234439.html).
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 101).
 
З початку 2016 року фахівці ДПІ у Надвірнянському районі надали понад 700 адмінпослуг
Протягом січня 2016 року працівниками ДПІ у Надвірнянському районі надано 1161 адміністративнупослугу.
Найбільшою популярністю користувались послуги з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки. У січні 2016 року було надано 409таких послуг.
Також, надано послуг щодо: реєстрації розрахункових книжок-97, видано 52 довідки про подану декларацію про майновий стан і доходи (декларацію), внесено 22 установи (організації) у Реєстр неприбуткових організацій і установ та надано 22 витягт з реєстру платників єдиного податку.Прийнято 1161звернення.
Крім цього, для громадян та платників податків надаються такі послуги, як прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції, надання консультацій тощо.
 
Звітність неприбуткових установ та організацій за 2015 рік
Законом України від 13.08.2015 року  №652-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій” внесено зміни до статті 133 ПКУ та визначено умови, за яких неприбуткові підприємства, установи та організації не є платниками податку на прибуток підприємств.
До затвердження нового Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації подається Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій, затверджений наказом Міндоходів від 27.01.2014 №85.
Крім того, до затвердження Кабінетом Міністрів України нового «Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій» включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру для цілей подання Податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій у частині застосування ознаки неприбутковості необхідно керуватися наказом Мінфіну від 24.01.13 №37 "Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових установ та організацій".
Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2015 рік необхідно надати не пізніше 29 лютого 2016 року.
Зазначений порядок визначений листом ДФС України від 04.01.2016 №102/7/99-99-19-02-01-17.
 
Нове про податкову пільгу!
З 2016 року податкова соціальна пільга становить у розмірі 100 відс.-689 грн., у розмірі 150 відс. – 1033,5 грн., у розмірі 200 відс. 1378 гривень.
Податкова соціальна пільга дає можливість платнику податків  зменшити нарахований загальний місячний оподатковуваний дохід у вигляді зарплати (інші виплати), якщо її розмір не перевищує розміру прожиткового мінімуму, для працездатної особи на 1 січня звітного року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 грн. (у 2016 році – 1 930 гривень).
Зменшення суми місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця, можливо на суму пільги у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня поточного року.
 
Доходи від успадкування чи отримання в дарунок майна відображаються у річній податковій декларації
Громадяни, які отримали у минулому році доходи від успадкування чи отримання в дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити з таких доходів податок та військовий збір.
Зауважимо, що починаючи з 1 січня 2016 року доходи, отримані громадянами внаслідок успадкування чи утримання в дарунок майна, відображаються тільки у декларації без заповнення окремих додатків. Зокрема, інформація щодо зазначених доходів, відомості щодо утриманого (сплаченого) податку/збору та визначені податкові зобов'язання відображаються у рядку 10.5 декларації форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015р. № 859.
Нагадаємо, податкова декларація про майновий стан і доходи надається до 1 травня року, що настає за звітним. Сума податкового зобов'язання з податку на доходи та військового збору, зазначена в податковій декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним.
 
Оновлений «Електронний кабінет платника» розпочав свою роботу у тестовому режимі
Розпочав роботу модернізований електронний сервіс «Електронний кабінет платника». Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС.
 Оновлений сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету. Протягом цього часу платники можуть взяти активну участь у його тестуванні, а також надіслати пропозиції щодо роботи та наповнення сервісу на електронну адресу infozvit@sfs.gov.ua.
Звертаємо увагу, що функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.
Відтепер модернізований сервіс включає дві функціональні частини:
– відкрита (загальнодоступна);
– приватна (особистий кабінет).
 Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).
Через відкриту частину платник має можливість:
– скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними (дані про взяття на облік платників; дані реєстру платників ПДВ; дані реєстру страхувальників; дані реєстру платників єдиного податку; інформація про РРО; інформація про книги РРО);
– отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);
– отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП);
– ознайомитись з новинами Державної фіскальної служби України;
– скористатися іншою корисною інформацією.
Робота з електронним сервісом у приватній частині здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП).
У приватній частині після ідентифікації особи надається можливість:
– скористатися індивідуальним податковим календарем;
– переглянути та перевірити свої облікові дані;
– створити запит для отримання інформації;
– подати реєстраційну заяву платника податку на додану вартість,  заяву про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість,  заяву про видачу довідки про відсутність заборгованості з податків і зборів;
– направити листа до органу ДФС;
– переглянути стан розрахунків з бюджетом;
– зареєструвати податкові накладні у Єдиному реєстрі податкових накладних;
– скористатися сервісами системи «Електронного адміністрування ПДВ» (для платників ПДВ).
Фізичним особам після ідентифікації також надано можливість за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі (особистий кабінет – «Стан розрахунків з бюджетом»).
Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.
Наразі ДФС активно працює над вдосконаленням роботи нового сервісу через розширення спектру послуг, які надаються через кабінет.
 
Звітність з плати за землю подається за новою формою не пізніше 20 лютого
Починаючи з 1 січня 2016 року, для складання податкової звітності з плати за землю використовується нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560.
Зазначена форма декларації використовується і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.
Нагадуємо, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають органу фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію.
 
Щодо нарахування єдиного соціального внеску
Відповідно до норм Закону України від 24.12.2015 року №909 єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для платників, зазначених у статті 4 Закону України від 08.07.2010 року №2464, встановлюється у розмірі 22% до бази нарахування єдиного внеску. Диференційовані ставки єдиного внеску залежно від класу професійного ризику виробництва відсутні.
Статтею 9 Закону №2464 визначено, що обчислення єдиного внеску за минулі періоди здійснюється, виходячи з розміру єдиного внеску, що діяв на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку нараховується єдиний внесок.
Враховуючи викладене, єдиний внесок на суми перехідних лікарняних за період 2015 року, нарахованих платником у січні 2016 року, обчислюється виходячи з розміру єдиного внеску, що діє на день нарахування (обчислення, визначення) заробітної плати (доходу), на яку відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок у розмірі 22%.
Перехідні відпускні, нараховані у 2015 році за період, який припадає на січень 2016 року, перерахунку не підлягають.
 
Щодо оподаткування спадщини та подання Декларації про майновий стан і доходи
Відповідно до норм Податкового кодексу України при оподаткуванні спадщини застосовуються такі ставки податку на доходи фізичних осіб: нульова ставка, ставка у 5%, а також ставки у 15% або 20%.
Право на застосування нульової ставки мають:
– члени сім’ї першого ступеня споріднення (чоловік або дружина, батьки та діти, у   тому числі усиновлені), які успадковують будь-яку власність;
– особа інвалід І групи або особа, яка має статус дитини сироти або, дитини позбавленої батьківського піклування, якщо успадковується нерухоме майно, рухоме майно, сума страхового відшкодування;
– дитина – інвалід, яка успадковує нерухоме або рухоме майно.
Ставка 5% застосовується для будь-якого майна для спадкоємців, що не є членами сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення. Тобто всі члени сім’ї, які не є батьками, чоловіком або дружиною чи дітьми (в тому числі всиновленими), при отриманні спадщини мають сплатити до державної скарбниці 5% податку на доходи фізичних осіб.
Якщо ж спадщину чи подарунок отримує спадкоємець від спадкодавця-нерезидента або спадкоємець-нерезидент від спадкодавця-резидента, ставка податку буде становити 15 або 20% в залежності від  суми спадку.
Громадяни, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, котрий оподатковується за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини чи подарунку до складу загального річного оподатковуваного доходу та подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
Всі інші громадяни, які отримали у 2015 році спадщину чи подарунок, зобов’язані задекларувати такі доходи до 1 травня 2016. Сплату податку з отриманого доходу у вигляді спадку необхідно здійснити до 1 серпня  2016 року.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *