Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Із 1 січня мінімальна заробітна плата – 1147 гривень
Це-на 13 гривень більше, у порівнянні з попереднім її розміром, який діяв із 1 грудня минулого року.

Із 1 січня мінімальна заробітна плата – 1147 гривень
Це-на 13 гривень більше, у порівнянні з попереднім її розміром, який діяв із 1 грудня минулого року.
Мінімальна заробітна плата-показник, якого роботодавці зобов”язані дотримуватись при нарахуванні заробітної плати та утриманні податку на доходи фізичних осіб, у т.ч. наданні податкової соціальної пільги. Також цей показник за станом на 1 січня використовують при визначенні ряду податків. Наприклад, єдиного податку для платників першої та другої груп, із врахуванням мінімальної зарплати визначатимуть розмір податку на нерухоме майно, що введений у дію з 1 січня 2013 року.
Мінімальну заробітну плату на поточний рік визначено законом „Про Державний бюджет України на 2013 рік”. Наступне збільшення мінімальної заробітної плати відбудеться з 1 грудня ц.р., вона зросте на 71 грн. і складатиме 1218 грн. Тож, у 2013 році мінімальну зарплату підвищуватимуть лише двічі: на початку і в кінці року.
 
Стартувала кампанія „Декларування-2013”
На виконання вимог ст..67 Конституції України та розділу IVПодаткового кодексу України з1 січня 2013 року розпочалася кампанія з декларування громадянами свого майнового стану і доходів, отриманих ними протягом 2012 року.
Декларації про доходи прийматимуться до 1 травня 2013 року.
Річну декларацію про майновий стан і доходи надають громадяни-платники податку, які протягом звітного року отримували оподатковувані доходи, що не підлягають оподаткуванню із джерела виплати.
Декларацію подавати в ДПІ за місцем проживання громадян при отриманні у звітному році доходів: у вигляді спадщини та подарунків; від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше); іноземних доходів; від надання майна в оренду фізичним особам; у вигляді виграшів; як додаткове благо; при отриманні протягом календарного року доходів, що виплачувались платнику податків двома або більше податковими агентами, і при цьому загальна сума такого доходу за будь-який календарний місяць перевищувала десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (1073 грн.); інших доходів, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати доходу.
Громадяни можуть отримати декларацію з метою отримання податкової знижки.
Обов”язок платника податку щодо подання декларації вважається виконаним, якщо він отримував доходи винятково від податкових агентів (крім випадків, прямо передбачених Податковим кодексом.Консультації за тел. 2-22-79.
 Для зручності обслуговування підприємців Державна податкова служба впровадила сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», що дозволяє заповнити декларацію в електронному вигляду. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *