Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Податкова соціальна пільга у 2013 році

Податкова соціальна пільга у 2013 році

Податкова соціальна пільга (ПСП)-сума, на яку платник податку з доходів фізичних осіб має право зменшити суму свого загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого з джерел на території України від одного працедавця у вигляді заробітної плати. Місячний прожитковий мінімум для працездатної особи на 1 січня 2013 р. затверджено в розмірі 1147 грн., таким чином розмір заробітної плати, в межах якої особа має право на податкову соціальну пільгу,-1610 грн.
Загальна пільга для платників, в яких дохід не перевищує граничного розміру доходу, із 1 січня ц.р. становить 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи, тобто 573 грн.50 коп. Для тих, хто утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, застосовується загальна пільга, кратна кількості дітей.
150-відсоткова пільга передбачена для платників п.169.1.3 ст.169 Податкового кодексу і становить 860 грн. 25 коп., 200-відсотковою пільгою (1147 грн) користуються платники п.169.1.4 ст.169.
Якщо є право на застосування податкової соціальної пільги з двох і більше підстав, застосовується одна найбільшого розміру.
Пільги застосовують за одним місцем роботи на підставі поданої платником податку заяви з підтверджуючими документами.
Звертаємо увагу працедавцям, що неприпустимо виплачувати заробітну плату найманим працівникам нижче за гарантований державою мінімум.
Використання нелегальної робочої сили, не укладення чи несвоєчасна реєстрація трудових договорів між підприємцями та найманими особами є порушенням законодавства про працю, що тягне за собою адміністративну відповідальність.
Детальнішу інформацію можна отримати за тел 2-22-79.
 
 
Увага „гаряча лінія”
22 січня 2012 року з 11.00 до 12.00 за тел. 2-21-79 з начальником відділу оподаткування юридичних осіб Паньків Тетяною Степанівною на тему: „Подача звітності юридичними особами. Особливості сплати податку на прибуток у 2013 році”.
 

Отримали дохід за кордоном-задекларуйте в Україні

Порядок оподаткування іноземних доходів встановлено пп.170.11.1 ст.170 Податкового кодексу України:
Якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку-їх отримувача, який зобов”язаний подати річну податкову декларацію.
Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов”язковість яких надано Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов”язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації .
Для отримання права на зменшення суми податкового зобов”язання на суму податку, сплаченого за межами України, платник податку зобов”язаний отримати від державного органу країни, в якій сплачується такий дохід, уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму справленого податку, а також про базу його нарахування. Така довідка має бути легалізована консульською установою України у відповідній країні.
При нарахуванні доходів у вигляді валютних цінностей або інших активів, чия вартість є вираженою в іноземній валюті або міжнародних розрахункових одиницях, така вартість перераховується у гривні за валютним (обмінним) курсом Нацбанку України, діючим на момент одержання таких доходів.
Фізичні особи-резиденти України, в тому числі моряки, які протягом звітного податкового, зокрема 2012, моряки, мали іноземні доходи, зобов”язані подати річну податкову декларацію до 1 травня 2013 року.
Запрошуємо прийти і прозвітувати всіх тих, хто зобов”язаний подати декларацію.
Телефон для довідок: 2-22-79, 2-52-66.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *