Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Увага з1 березня 2013 року – нова форма Реєстру податкових накладних
 Міністерством фінансів України наказом від 17.12.2012 № 1340 затверджено нову форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення.
 Зазначений наказ набрав чинності з 1 березня 2013 року
Додаткову інформацію можна отримати за тел.2-21-79.
 
Подайте заяву про перехід на єдиний податок до 15 березня включно

Увага з1 березня 2013 року – нова форма Реєстру податкових накладних
 Міністерством фінансів України наказом від 17.12.2012 № 1340 затверджено нову форму Реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення.
 Зазначений наказ набрав чинності з 1 березня 2013 року
Додаткову інформацію можна отримати за тел.2-21-79.
 
Подайте заяву про перехід на єдиний податок до 15 березня включно
До уваги платниківподатків, які перебувають на загальній системі оподаткування та мають намір з наступного кварталу перейти на спрощену систему, що вони повинні не пізніше 15 березня 2013 року надати до органів ДПС відповідну заяву. Платники мають змогу самостійно обрати для себе групу, на якій їм зручніше працювати.
 На сьогодні в Україні діють шість  груп «спрощеного оподаткування». Форму заяви для переходу на спрощену систему оподаткування можна завантажити з сайту ДПС України.
 Новостворені фізичні особи – підприємці І та ІІ груп також подають  до органу ДПС з місцем реєстрації заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування. Якщо заява подана до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, платниками єдиного податку вони стають з першого числа місяця, наступного за місяцем видачі свідоцтва.
Водночас, новостворені суб'єкти господарювання третьої – шостої групи, які подали відповідну заяву протягом 10 днів з дня державної реєстрації, вважаються платниками ЄП з дня їх державної реєстрації.
Зазначимо, що разом із заявою суб’єкти господарювання подають до органу ДПС розрахунок доходу за попередній календарний рік.
 Відповідна норма передбачена ст. 298 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VIіз змінами та доповненнями.
Додаткову інформацію можна отримати за тел.2-22-79.
 
Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді
 Нагадуємо, що на веб-порталі ДПС України (http://sts.gov.ua/incomedecl) працює онлайн-cервіс, який дає можливість заповнити в електронному вигляді декларацію про майновий стан і доходи, що мають подати до податкових органів фізичні особи — підприємці та громадяни. Граничний строк подання такої декларації — 30.04.2013 р.
 Заповнена декларація та додатки зберігаються у файлі для направлення до податкового органу або друку.
Дізнатися більше щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи Ви можете на цьому ж веб-порталі у  банері «Декларування громадянами майнового стану і доходів 2013
 
Сплачували за навчання дитини – скористайтесь податковою знижкою
 Громадянин, який у минулому році сплачував за своє навчання (середньо-професійне або вищу освіту) або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення (чоловік або дружина, діти), може скористатись податковою знижкою. Таке право надано лише платникам податку на доходи фізичних осіб, тобто тим громадянам, які отримують доходи у вигляді заробітної плати.
 Податкова знижка – це сума витрат платника податку у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення загального річного оподатковуваного доходу у вигляді заробітної плати, одержаного за наслідками такого року. При цьому, загальна сума податкової знижки не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку.
 До переліку документів, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї І-го ступеня споріднення) тощо. Оригінали таких документів не надсилаються органу ДПС, але підлягають зберіганню платником податку протягом 1095 днів з дня подання декларації.
 Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2013 року подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.
 Важливо знати, якщо до кінця 2013 року громадянин не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
 Дізнатися більше щодо порядку заповнення та подання податкової декларації про майновий стан і доходи Ви можете на офіційному веб-порталі ДПС України: www.sts.gov.ua  у  банері «Декларування громадянами майнового стану і доходів 2013»або у Центрі обслуговування платників податків.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *