ДПІ в Надвірнянському районі інформує
Понад 127млн. грн. – надходження ЄСВ від надвірнянськихплатників
Саме така сума єдиного соціального внеску на загальнодержавне страхування надійшла від платників Надвірнянського району.Звітують з єдиного соціального внеску в електронному вигляді 97% платників. З 809звітів про нарахування сум ЄСВ – 784надано в електронному вигляді.
Понад 127млн. грн. – надходження ЄСВ від надвірнянськихплатників
Саме така сума єдиного соціального внеску на загальнодержавне страхування надійшла від платників Надвірнянського району.Звітують з єдиного соціального внеску в електронному вигляді 97% платників. З 809звітів про нарахування сум ЄСВ – 784надано в електронному вигляді.
«В нинішніх умовах виплата пенсій та соціальної допомоги громадянам має бути забезпечена у повному обсягу, тому робота співробітників служби і в подальшому буде направлена на виконання усіх доведених завдань задля забезпечення соціально-економічної стабільності в районі. Сьогодні платники можуть скористатися послугами Центру обслуговування платників – подати звітність та оперативно отримати консультації фахівців з питань сплати і нарахування ЄСВ. Крім того, їм запропоновано безкоштовні електронні ключі та програмне забезпечення для подання звітності в он-лайн режимі, що дозволяє економити час», – зазначив начальникДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Останні зміниу податковому законодавстві України
ДПІ у Надвірнянському районіповідомляє про зміни, внесені Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон), який набрав чинності з 03.08.2014, зокрема:
– тимчасово до 1 січня 2015 року введено військовий збір.Збір справляється у розмірі 1,5 відсотка від доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку із трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної грн.
– скасовано ряд податкових пільг щодо:
звільнення від оподаткування прибутку, отриманого від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009: 2005) в готелях категорій «п'ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки»;
звільнення від оподаткування прибутку, отриманого від основної діяльності підприємств галузі електроенергетики (клас 40.11 група 40 КВЕД ДК 009 : 2005), які виробляють електричну енергію виключно з поновлюваних джерел енергії;
оподаткування за нульовою ставкою ПДВ послуг із перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті+;
спеціального режиму по ПДВ на операції по лісозаготівлі, рубці лісу і виробництву ділової деревини (колод, стовпів, жердин), отриманню паливної деревини; вирубуванню (дерев) лісу з метою приведення земель в придатність для сільськогосподарського виробництва.
оподаткування за зниженою ставкою (10%) прибутку, отриманого від операцій із цінними паперами та деривативами.
– до 1 січня 2015 року підвищено плату за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме:
на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 39% до 45%, нафти (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 18% до 21%, конденсату (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 42% до 45%, конденсату (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 18% до 21%, газу (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 28% до 55%, газу (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 15 % до 28%.
– на 5% збільшився розмір акцизного податку на тютюнові вироби та уточнено визначення поняття «алкогольні напої»
– з 1січня 2015 року збільшується «поріг» для обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис. грн. до 1 млн. грн.
– з січня 2015 року запроваджується електронне адміністрування ПДВ. При цьому реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних будуть підлягати усі податкові накладні незалежно від суми податку на додану вартість, зазначеного в податковій накладній.
Режим роботи Центрів обслуговування платників у вихідні та святкові дні серпня
ДПІ у Надвірнянському районіповідомляє, що у зв’язку зі святкуванням 24 серпня 2014р Дня незалежності України Центр обслуговування платників будепрацювати в наступному режимі:
23 серпня 2014р. – з 9.00 год. до 15-00год.
24 серпня 2014р. – вихідний день
25 серпня 2014р. – з 9.00 год. до 16.00 год.(у режимі чергування)
З початку 2014 року громадяни району отримали майже 3 тисячіномерів облікової картки платника податків
Однією з найбільш затребуваних адміністративних послуг є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорту громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.
Станом на 19серпня 2014 року в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районівидано 2935реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям Надвірнянського району.
За останній час значно зросла потреба у отриманні такого документу не лише особам, у яких відбулися зміни у паспортних даних, а й у молоді – в період вступу до навчальнихзакладів, для участі у змаганнях чи олімпіадах, в період першого влаштування на роботу тощо.
Нагадуємо громадянам, що для заповнення облікової картки необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу. Облікові картки неповнолітніх осіб подаються одним із батьків (опікуном, усиновителем) за наявності свідоцтва про народження дитини, а також паспортного документа одного з батьків (опікуна, усиновителя).
Звертаємо увагу, що отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна за місцем проживання або за місцем отримання доходів протягом п’яти робочих днів з дня звернення громадянина до податкової інспекції.
Шановні жителі Надвірнянщини! У разі зміни облікових даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб (паспортних даних або місця проживання), протягом місяця повідомте про це фахівців ДПІу Надвірнянському равйонідля внесення відповідних змін. Звертайтеся до центру обслуговуванняплатників податків .
Обласне Міндоходів запрошує громадян долучитись до реформування податкової системи України
Кожен житель Івано-Франківщини може долучитися до обговорення основних положень Урядового пакета комплексних змін у податковій системі. На цьому під час веб-конференції, проведеної спільно з інформаційним веб – порталом «0342.ua», наголосив начальник Інформаційно – комунікаційного відділу Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області Олександр Нащочин.
За словами посадовця, сьогодні триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, яку 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Велика частина податків скорочується і узагальнюється.
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксованого сільськогосподарського податку, дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті.
Єдиним звітним періодом передбачено квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Відповідно зменшаться і витрати ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків.
Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.
Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Громадські обговорення», а свої зауваження та пропозиції надіслати на електронну адресу odpaif@gmail.com.
Військовим збором оподатковуються доходи, нараховані після 3 серпня поточного року
Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.
З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. У той же час, доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014 року, за період з 1.08.2014 по 03.08.2014 оподатковуються військовим збором.
Нагадаємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».
Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме:
– роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків;
– податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками.
Військового зборунадійшло понад 58 тис.гривень
Станом на 19серпня поточного року суб‘єкти господарювання Надвірнянщинивже сплатили 58 000 гривень військового збору.
Військовий збір в Україні введено з 3-го серпня 2014 року.
Збір запроваджується тимчасово до 1 січня 2015 року.
Військовий збір стягується в розмірі 1,5 % з доходів у вигляді зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові у зв'язку із трудовими відносинами та по цивільно-правових договорах; виграшу в державну й недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Інші доходи не повинні обкладатися цим збором.
Платниками збору виступають особи, що є платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).
Нарахування та сплата збору проводиться в тому ж порядку, що й нарахування та сплата ПДФО.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджено Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».
Єдиний податок – суттєве джерело наповнення місцевого бюджету Надвірнянщини
Протягом 7 місяців 2014 року від суб’єктів господарювання району, які обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету надійшло 3,8 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 143 тис. гривень.
77,6% надходжень цього платежу сплатили фізичні особи – підприємці, це майже 3млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 143тис. гривень.
Юридичні особи – платники єдиного податку за січень-липень 2014 року поповнили бюджет е на 844 тис. гривень.
„Стабільне наповнення місцевого бюджету свідчить про зростання рівня свідомості суб’єктів господарювання нашого району щодо необхідності добровільної сплати податків та розбудови держави”, – зазначила перший заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Мирослава Гринчук.Вона нагадалаплатникам єдиного податку про можливість ведення підприємцями книг обліку доходів і витрат в електронному вигляді та автоматичного заповнення податкової звітності для подальшої передачі її в режимі онлайн до органів Міндоходів.Новостворені суб’єкти господарювання можуть подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування державному реєстратору, що значно спрощує для них процедуру реєстрації.
Землевласники, сплатіть земельний податок до 29 серпня!
Державна податкова інспекція у Надвірнянському районінагадує, що збігає до кінця строк сплати земельного податку. Плата за землю відповідно до положень Податкового кодексу України сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, останній день сплати податку у цьому році 29 серпня 2014 року.
Фізичні особи, що проживають у сільській місцевості, можуть сплатити земельний податок через каси сільських рад за квитанцією про приймання податкових платежів.
Звертаємось всіх платників податків – землевласників, не зволікайте зі сплатою, а своєчасно і в повному обсязі сплатіть податок! Адже в разі несвоєчасних бюджетних надходжень на суму заборгованості буде нарахована пеня та штрафні санкції згідно законодавства.
Саме така сума єдиного соціального внеску на загальнодержавне страхування надійшла від платників Надвірнянського району.Звітують з єдиного соціального внеску в електронному вигляді 97% платників. З 809звітів про нарахування сум ЄСВ – 784надано в електронному вигляді.
«В нинішніх умовах виплата пенсій та соціальної допомоги громадянам має бути забезпечена у повному обсягу, тому робота співробітників служби і в подальшому буде направлена на виконання усіх доведених завдань задля забезпечення соціально-економічної стабільності в районі. Сьогодні платники можуть скористатися послугами Центру обслуговування платників – подати звітність та оперативно отримати консультації фахівців з питань сплати і нарахування ЄСВ. Крім того, їм запропоновано безкоштовні електронні ключі та програмне забезпечення для подання звітності в он-лайн режимі, що дозволяє економити час», – зазначив начальникДПІ у Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Останні зміниу податковому законодавстві України
ДПІ у Надвірнянському районіповідомляє про зміни, внесені Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон), який набрав чинності з 03.08.2014, зокрема:
– тимчасово до 1 січня 2015 року введено військовий збір.Збір справляється у розмірі 1,5 відсотка від доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку із трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної грн.
– скасовано ряд податкових пільг щодо:
звільнення від оподаткування прибутку, отриманого від надання готельних послуг (група 55 КВЕД ДК 009: 2005) в готелях категорій «п'ять зірок», «чотири зірки» і «три зірки»;
звільнення від оподаткування прибутку, отриманого від основної діяльності підприємств галузі електроенергетики (клас 40.11 група 40 КВЕД ДК 009 : 2005), які виробляють електричну енергію виключно з поновлюваних джерел енергії;
оподаткування за нульовою ставкою ПДВ послуг із перевезення пасажирів швидкісними потягами Інтерсіті+;
спеціального режиму по ПДВ на операції по лісозаготівлі, рубці лісу і виробництву ділової деревини (колод, стовпів, жердин), отриманню паливної деревини; вирубуванню (дерев) лісу з метою приведення земель в придатність для сільськогосподарського виробництва.
оподаткування за зниженою ставкою (10%) прибутку, отриманого від операцій із цінними паперами та деривативами.
– до 1 січня 2015 року підвищено плату за користування надрами для видобування корисних копалин, а саме:
на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 39% до 45%, нафти (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 18% до 21%, конденсату (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 42% до 45%, конденсату (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 18% до 21%, газу (з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів) – з 28% до 55%, газу (з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів) – з 15 % до 28%.
– на 5% збільшився розмір акцизного податку на тютюнові вироби та уточнено визначення поняття «алкогольні напої»
– з 1січня 2015 року збільшується «поріг» для обов’язкової реєстрації платником ПДВ з 300 тис. грн. до 1 млн. грн.
– з січня 2015 року запроваджується електронне адміністрування ПДВ. При цьому реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних будуть підлягати усі податкові накладні незалежно від суми податку на додану вартість, зазначеного в податковій накладній.
Режим роботи Центрів обслуговування платників у вихідні та святкові дні серпня
ДПІ у Надвірнянському районіповідомляє, що у зв’язку зі святкуванням 24 серпня 2014р Дня незалежності України Центр обслуговування платників будепрацювати в наступному режимі:
23 серпня 2014р. – з 9.00 год. до 15-00год.
24 серпня 2014р. – вихідний день
25 серпня 2014р. – з 9.00 год. до 16.00 год.(у режимі чергування)
З початку 2014 року громадяни району отримали майже 3 тисячіномерів облікової картки платника податків
Однією з найбільш затребуваних адміністративних послуг є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорту громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки.
Станом на 19серпня 2014 року в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Надвірнянському районівидано 2935реєстраційних номерів облікової картки платника податків жителям Надвірнянського району.
За останній час значно зросла потреба у отриманні такого документу не лише особам, у яких відбулися зміни у паспортних даних, а й у молоді – в період вступу до навчальнихзакладів, для участі у змаганнях чи олімпіадах, в період першого влаштування на роботу тощо.
Нагадуємо громадянам, що для заповнення облікової картки необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу. Облікові картки неповнолітніх осіб подаються одним із батьків (опікуном, усиновителем) за наявності свідоцтва про народження дитини, а також паспортного документа одного з батьків (опікуна, усиновителя).
Звертаємо увагу, що отримати реєстраційний номер облікової картки платника податку можна за місцем проживання або за місцем отримання доходів протягом п’яти робочих днів з дня звернення громадянина до податкової інспекції.
Шановні жителі Надвірнянщини! У разі зміни облікових даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб (паспортних даних або місця проживання), протягом місяця повідомте про це фахівців ДПІу Надвірнянському равйонідля внесення відповідних змін. Звертайтеся до центру обслуговуванняплатників податків .
Обласне Міндоходів запрошує громадян долучитись до реформування податкової системи України
Кожен житель Івано-Франківщини може долучитися до обговорення основних положень Урядового пакета комплексних змін у податковій системі. На цьому під час веб-конференції, проведеної спільно з інформаційним веб – порталом «0342.ua», наголосив начальник Інформаційно – комунікаційного відділу Головного управління Міндоходів в Івано-Франківській області Олександр Нащочин.
За словами посадовця, сьогодні триває обговорення Концепції реформування податкової системи України, яку 6 серпня 2014 року презентував на засіданні Кабінету Міністрів України Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.
Зокрема, скасовуються збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України; збір за місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір та збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.
Велика частина податків скорочується і узагальнюється.
З метою скасування податкового обліку і забезпечення ведення єдиного бухгалтерського обліку запропоновано реформувати порядок оподаткування податком на прибуток. В якості об’єкта оподаткування буде виступати фінансовий результат, визначений за правилами бухгалтерського обліку, скоригований на три різниці: амортизація, резерви, фінансові операції. Таким чином, із 49 податкових різниць залишиться всього 3.
З метою зниження навантаження на фонд оплати праці у Концепції представлені кілька моделей реформування податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Переведення двох податків із загальнодержавних до місцевих, а саме податку на нерухоме майно та фіксованого сільськогосподарського податку, дасть місцевим громадам нові інструменти у вигляді податків, які збираються і залишаються у місцевому бюджеті.
Єдиним звітним періодом передбачено квартал. Ефект – зменшення кількості звітів та платежів на рік для платників податків. Відповідно зменшаться і витрати ресурсів держави та бізнесу на адміністрування податків.
Розроблену Концепцію реформування податкової системи винесено на обговорення громадськості та бізнесу, яке триватиме місяць. Після цього остаточний проект Закону про економічне зростання буде винесено на розгляд Верховної Ради України.
Ознайомитись з Концепцією можна на веб-порталі ДФС (http://sfs.gov.ua/) у розділі «Громадські обговорення», а свої зауваження та пропозиції надіслати на електронну адресу odpaif@gmail.com.
Військовим збором оподатковуються доходи, нараховані після 3 серпня поточного року
Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних, компенсаційних або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку із трудовими відносинами після 3 серпня 2014 року за будь-які періоди.
З доходів, що були нараховані до 3 серпня, але виплачені після цього терміну, військовий збір не стягується. У той же час, доходи, нараховані, наприклад, 29.08.2014 року, за період з 1.08.2014 по 03.08.2014 оподатковуються військовим збором.
Нагадаємо, що військовий збір тимчасово запроваджено до 1 січня 2015 року Законом України від 31.07.2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу Україні та деяких інших законодавчих актів України».
Його платниками є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а відповідальними за утримання (нарахування) і сплату (перерахування) військового збору в бюджет є особи, зазначені в статті 171 ПКУ, а саме:
– роботодавець, що виплачує доходи у вигляді заробітної плати на користь платника податків;
– податковий агент — для оподатковуваних інших доходів із джерела їх походження в Україні.
Військовим збором обкладаються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри.
Оподаткуванню військовим збором підлягають також доходи, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг). У цьому випадку відповідальною особою за нарахування та сплату збору до бюджету є податковий агент, який зобов’язаний забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 Кодексу.
У той же час військовий збір не сплачується з доходу військовослужбовців, одержуваного у вигляді грошового забезпечення, оскільки він не відповідає визначенню заробітної плати, а військовослужбовці відповідно до законодавства не є найманими працівниками.
Військового зборунадійшло понад 58 тис.гривень
Станом на 19серпня поточного року суб‘єкти господарювання Надвірнянщинивже сплатили 58 000 гривень військового збору.
Військовий збір в Україні введено з 3-го серпня 2014 року.
Збір запроваджується тимчасово до 1 січня 2015 року.
Військовий збір стягується в розмірі 1,5 % з доходів у вигляді зарплати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платникові у зв'язку із трудовими відносинами та по цивільно-правових договорах; виграшу в державну й недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри. Інші доходи не повинні обкладатися цим збором.
Платниками збору виступають особи, що є платниками податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО).
Нарахування та сплата збору проводиться в тому ж порядку, що й нарахування та сплата ПДФО.
Нагадаємо, що військовий збір запроваджено Законом України від 31.07.2014 року №1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України».
Єдиний податок – суттєве джерело наповнення місцевого бюджету Надвірнянщини
Протягом 7 місяців 2014 року від суб’єктів господарювання району, які обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету надійшло 3,8 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 143 тис. гривень.
77,6% надходжень цього платежу сплатили фізичні особи – підприємці, це майже 3млн. гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження збільшилися на 143тис. гривень.
Юридичні особи – платники єдиного податку за січень-липень 2014 року поповнили бюджет е на 844 тис. гривень.
„Стабільне наповнення місцевого бюджету свідчить про зростання рівня свідомості суб’єктів господарювання нашого району щодо необхідності добровільної сплати податків та розбудови держави”, – зазначила перший заступник начальника ДПІ у Надвірнянському районі Мирослава Гринчук.Вона нагадалаплатникам єдиного податку про можливість ведення підприємцями книг обліку доходів і витрат в електронному вигляді та автоматичного заповнення податкової звітності для подальшої передачі її в режимі онлайн до органів Міндоходів.Новостворені суб’єкти господарювання можуть подавати заяву про перехід на спрощену систему оподаткування державному реєстратору, що значно спрощує для них процедуру реєстрації.
Землевласники, сплатіть земельний податок до 29 серпня!
Державна податкова інспекція у Надвірнянському районінагадує, що збігає до кінця строк сплати земельного податку. Плата за землю відповідно до положень Податкового кодексу України сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Таким чином, останній день сплати податку у цьому році 29 серпня 2014 року.
Фізичні особи, що проживають у сільській місцевості, можуть сплатити земельний податок через каси сільських рад за квитанцією про приймання податкових платежів.
Звертаємось всіх платників податків – землевласників, не зволікайте зі сплатою, а своєчасно і в повному обсязі сплатіть податок! Адже в разі несвоєчасних бюджетних надходжень на суму заборгованості буде нарахована пеня та штрафні санкції згідно законодавства.
0 Коментарі