Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Енергоефективні рішення в українських домогосподарствах мають стати трендом

"Весь світ переймається питанням зменшення енергоспоживання у будівлях, впровадженням новітніх енергоефективних технологій та будівництвом пасивних будинків. Україна не виключення і вже крок за кроком слідує глобальній тенденції", – таку думку висловив Костянтин Гура, заступник начальника управління проектного менеджменту та міжнародного співробітництва департаменту стратегічного розвитку Держенергоефективності, виступаючи на конференції "Будинок майбутнього: енергоефективний.

За його словами, Агентство активно працює над вдосконаленням нормативно-правової бази у цій сфері відповідно до європейських стандартів. Зокрема, він нагадав, що вже підготовлено законопроект про енергоефективність будівель. Цим законопроектом планується розробити національний план дій щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії.

"Проте, якщо ми хочемо досягти дійсно грандіозних результатів, ми маємо змінити культуру енергоспоживання. Перш за все, переконати кожну родину, кожного українця у необхідності раціонально споживати енергоресурси та впроваджувати енергоефективні рішення. Держава зі свого боку вже надає підтримку усім охочим у рамках програми "теплих кредитів", – повідомив він та зазначив, що програма користується величезним попитом.

"У перший місяць дії програми, у жовтні 2014 року, було оформлено лише близько 100 кредитів. Зараз же банки видають до 1000 кредитів у день. Загалом за весь час дії програми населення взяло енергоощадних позик на суму 1,3 млрд. грн.". – зауважив Костянтин Гура.

"Іншими словами, більше 100 тисяч українських домогосподарств проголосували "за" енергоефективність", – наголосив він та додав, що зробити енергоефективність трендом в Україні можна спільними зусиллями усіх зацікавлених сторін: влади, експертного середовища, міжнародної спільноти, суспільства.

У ході конференції учасники та гості мали нагоду ознайомитися з кращими рішеннями щодо утеплення будинку, а також із сучасними практиками у сфері енергоефективного проектування та будівництва.

Довідково

Організатором конференції виступила Асоціація з енергоефективності та енергозбереження за підтримки Посольства Франції в Україні та Кам'янець-Подільської міської ради.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *