Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Формується проєкт Державної стратегії регіонального розвитку до 2027 року

Представники департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації взяли участь у Всеукраїнській нараді з актуальних питань формування та реалізації державної регіональної політики під головуванням першого заступника міністра розвитку громад та територій України Дмитра Живицького. Розглядалися питання стратегічного планування державного і регіонального розвитку на 2021-2027 роки.
Відкриваючи захід, Дмитро Живицький розповів про нові підходи регіонального і місцевого розвитку, які спрямовані розвиток громад, підвищення якості життя кожного громадянина, що забезпечить сталий розвиток регіонів.

Презентуючи проєкт Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки, генеральний директор Директорату регіонального розвитку Мінрегіону Олена Бойко зазначила, що в центрі уваги стратегії є людина з її потребами, проблемами і прагненнями. В новій стратегії застосовується секторальний регіональний підхід, виділено функціональні типи територій. Серед цілей стратегії – формування згуртованої країни, підвищення рівня конкурентоспроможності регіонів, ефективне людиноцентричне багаторівневе врядування. Невід’ємною частиною є зв’язок між просторовим і стратегічним плануванням.

Крім того, посадовиця розповіла про зміну пріоритетів фінансування з Державного фонду регіонального розвитку: проєкти, що охоплюють більше ніж одну громаду, фінансування не тільки «твердих» будівельних проєктів, а й «м’яких» розвиткових проєктів, спрямованих на розвиток людського потенціалу.

Друга частина зустрічі була присвячена підготовці регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки. Регіональні стратегії вперше розробляються на засадах смарт-спеціалізації. Представники тих регіонів, в яких процес розроблення стратегій на завершальному етапі, презентували проєкти розвитку та плани реалізації стратегій на 2021-2027 роки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *