Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Фото-виставка “Постав у душах і граніті”: пам’ятники Т. Шевченку на Надвірнянщині

     

     

На виконання завдань Президента України у Надвірнянському районі щодо забезпечення належної підготовки до відзначення 200- річчя від дня народження Тараса Шевченка 16.01.2014 року у центральній районній бібліотеці відбулась фото-виставка «Постав у душах і граніті» (фото-колажів пам’ятників Т.Г. Шевченку на Надвірнянщині). У відкритті виставки взяв участь голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук, який зазначив: «У літературі кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом українського народу є Тарас Шевченко, чия безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського генія. Т. Шевченко – велетень духу, митець могутньої творчої сили, непримиренний борець проти будь-якого гноблення людини людиною».
      Автором виставки є працівник відділу культури райдержадміністрації Володимир Гринішак, з історичною довідкою «Монументальна Шевченкіана на Прикарпатті» завідувач відділу обслуговування виступила Надія Мартинюк. Завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька провела огляд періодичних видань та презентувала пам’ятку користувача «Постав у бронзі і граніті». Мета виставки – показати Шевченка у всіх іпостасях – як поета, художника, філософа, а також як борця за українську національну ідею. Дана виставка функціонуватиме в читальній залі бібліотеки протягом року.

     
Також працівниками центральної районної бібліотеки був виготовлений буклет – пам’ятка користувачу, в якому розміщена детальна інформація про спорудження пам’ятників Т.Г.Шевченку в Надвірнянському районі.

      В найближчому майбутньому на офіційному веб-сайті ЦРБ буде відкрита сторінка-музей Тараса Шевченка, на якій будуть розміщені матеріали, що стосуються увіковічення пам’яті Тараса Шевченка в районі та на Прикарпатті.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *