Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак взяли участь у засідання Ради регіонального розвитку Івано-Франківської області

Сьогодні в Івано-Франківську відбулося засідання обласної Ради регіонального розвитку, яке провів голова облдержадміністрації Олег Гончарук. Захід відбувся за участю голови обласної ради Олександра Сича, заступників голови ОДА, керівників районних державних адміністрацій та райрад, міст обласного підпорядкування, голів об’єднаних територіальних громад Прикарпаття.
Головними темами засідання стали питання проведення в області ключових реформ, зокрема, децентралізації влади, медичної, освітньої, дорожньої реформ, створення привабливого інвестиційного середовища для розвитку підприємництва на Прикарпатті.

За словами очільника Івано-Франківщини, за чотири роки завдяки впровадженню реформи децентралізації влади власні доходи місцевих бюджетів зросли в кілька разів. Це дало змогу значно покращити інфраструктуру в громадах, стимулювати розвиток багатьох галузей економіки.

Вагомі здобутки продемонструвала і дорожня галузь, адже на ремонт доріг державного значення було спрямовано 4,2 мільярди гривень державних коштів. Йдеться, зокрема, про 463 км капітально відремонтованих доріг, які з’єднали Івано-Франківщину з Львівською, Чернівецькою та Закарпатською областями. У цьому році розпочато ремонт дороги в напрямку Калуша, Долини та Стрия. Відремонтовано 8 мостових переходів на загальну суму понад 80 млн. гривень, більшість з яких була зруйнована повінню ще у далекому 2008 році.

Що ж до інвестиційного клімату в області, то, за словами Олега Гончарука, за останні роки Прикарпаття демонструє позитивну динаміку в залученні прямих іноземних інвестицій. У цьому напрямку область має найкращу динаміку серед областей Західної України. Створено нові робочі місця та працевлаштовано понад 1350 жителів Прикарпаття завдяки залученню інвестиції німецького концерну «LEONI», який побудував новий завод із виробництва електрокабельної продукції у місті Коломия.

Постійно розвивається та розширює виробництво ДП ВО «Карпати». Тут успішно впроваджені проекти з виготовлення електрообладнання до автомобілів Audi та Opel, завершується підготовка до виробництва комплектуючих для автомобілів марки «Skoda». Лише за 9 місяців цього року підприємством сплачено до бюджетів усіх рівнів близько 40 млн. гривень, у тому числі 30 млн. гривень до місцевого бюджету.

Завдяки залученню інвестицій у регіоні реалізовуються проекти щодо створення нових і реконструкції існуючих виробничих потужностей агропромислових підприємств.

«Ми з вами повинні усвідомлювати, що ці реформи відбуваються у важкий для країни час, в умовах військової агресії з боку Росії, – зазначив Олег Гончарук. – Тож маємо схилити голову перед подвигом наших захисників, завдяки яким ми можемо змінювати країну на краще».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *