Готуймось до свята без шкоди природі!
Сектор екології та природних ресурсів Надвірнянської районної державної адміністрації звертається до мешканців Надвірнянщини з проханням не вирубувати зелених красунь, а знаходити альтернативні рішення під час святкування зимових свят, та попереджає про посилення відповідальності за порушення в охороні хвойних насаджень від незаконних рубок та незаконне дотримання вимог законодавства під час торгівлі ними на ринках чи десь інше.
Відповідно до вимог Лісового кодексу України, Законів України “Про рослинний світ”, “Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про природозаповідний фонд України”, “Про Чергову книгу України”, Положення про Державну екологічну інспекцію Карпатського округу, затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 20.02.2023 року №38, з метою дотримання вимог природоохоронного законодавства під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень в період підготовки до нового 2024 року, Державна екологічна інспекція Карпатського округу повідомляє Вам про необхідність посиленя охорони хвойних насаджень від незаконних рубок та безумовне дотримання вимог законодавства під час торгівлі ними на ринках та поза їх межами.
Керівників лісогосподарських підприємств, лісокористувачів, ринків, інших торговельних майданчиків, власників хвойних розплідників, організаторів проведення ярмарок попереджаємо про дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжиття відповідних заходів реагування щодо попередження незаконних дій під час реалізації ялинок.
Керівників ринків попереджаємо про дотримання вимог природоохоронного законодавства та вжиття відповідних заходів реагування щодо попередження незаконних дій під час реалізації новорічних ялинок та виробів із гілок ялини. Торгівля повинна здійснюватись на території ринку та у спеціально відведених для ярмаркових заходів місцях.
Варто пам’ятати, що підприємці, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, повинні мати при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинний бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.
У передноворічний період будуть проводитись рейдові перевірки. Рекомендуємо дотримуватись вимог чинного природоохоронного законодавства. У разі виявлення порушень винних осіб буде притягнено до адміністративної відповідальності.
Повідомляємо, що за незаконну рубку ялинок порушників притягуватимуть до відповідальності за ст. 65 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”. За зрубану новорічну ялинку порушники платитимуть штраф: фізичні особи від 510 до 1 020 гривень, посадові особи – від 2 550 гривень до 5 100 гривень.
Крім того, за незаконне вирубування ялинок нараховуватимуть стягнення за завдану довкіллю шкоду. Розмір шкоди за одну незаконно зрубану ялинку діаметром стовбура до десяти сантиметрів становить 519 гривень, діаметром до 14-ти сантиметрів – 914 гривень, а до 18-ти сантиметрів – 2 347 гривень. До того ж, за незаконну порубку або незаконне перевезення, зберігання та збут деревини може загрожувати ще й кримінальна відповідальність за статтею 246 Кримінального кодексу України.
За реалізацію незаконно зрубаних новорічних ялинок також є відповідальність. Порушникам загрожує штраф від 30-ти до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 1 700 гривень). За продаж ялинок, які зрубали в природно-заповідних фондах, передбачено штраф від 100 до 215-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700-3 655 гривень).
Пам’ятаймо, що зрубане зелене деревце буде у нашій оселі всього кілька днів чи тижнів, а в лісі – роки. Найголовніше, людина повинна розуміти: ліс – дивовижна казка, написана природою. У лісі добре в будь-яку пору року, а особливо – взимку! З кришталевим смолистим повітрям у людини вливається життєдайна земна сила. Зрубуючи незаконно ялинку в лісі, людина приносить шкоду природі Батьківщини. Усе це робиться з метою запобігання самовільних вирубок святкових деревець та контролю за їхнім збутом, витіснення з ринку нелегальних реалізаторів, а найголовніше – щоб не завдати шкоди нашому лісові. Сподіваємось та розраховуємо на свідомість громадян при прийнятті рішень, тож збережімо лісову красуню.
0 Коментарі