Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Громадськість запрошують долучитися до процесу розроблення Національної стратегії безбар’єрності

Уряд розпочав розроблення проєкту Національної стратегії безбар’єрності. Відповідне рішення прийнято на виконання Указу Президента «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» та з ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Цього тижня відбулося перше засідання профільної міжвідомчої робочої групи, у склад якої увійшли міністри, народні депутати, представники Офісу Президента, Національного інституту стратегічних досліджень, громадськості та експертного середовища.

Процес розробки документу є повністю транспарентним та передбачає широку долученість експертного середовища, недержавного сектору, а також відповідність до євроінтеграційних процесів. Представники громадськості, експертного та бізнес-середовища мають змогу звертатися зі своїми пропозиціями щодо розробки проєкту Стратегії до єдиного каналу комунікації за посиланням, де можуть надати коментарі, залишити контакти та додати необхідні файли. Кінцева дата подачі коментарів — 22 лютого 2021 року.

Робота над проєктом Національної стратегії безбар’єрності буде відбуватися у межах шести експертних робочих груп за напрямками Соціальна, Освітня, Економічна, Громадянська, Цифрова та Фізична безбар’єрність. Розробка документу передбачає, зокрема, аналіз матеріалів з моніторингів офісу Уповноваженого з прав людини ВРУ, проведення інтерв’ю з експертами тощо.

Основними організаціями-виконавцями проєкту виступають ІСАР “ЄДНАННЯ”, “Центр економічного відновлення” та громадська організація “Безбар’єрність”. Створення проєкту Нацстратегії здійснюється за підтримки Програми розвитку ООН в Україні “Права людини для України”. Документ планується затвердити у квітні 2021 року.

Інформація щодо процесу розробки проєкту Національної стратегії безбар’єрності публікуватиметься на ресурсах Міністерства розвитку громад і територій України та ресурсах партнерів проєкту.

Презентацію поточних пропозицій щодо проєкту Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні можна переглянути за посиланням: https://www.minregion.gov.ua/wp-content/uploads/2021/02/strategiya_bezbaryernosti.pdf

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *