Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Геннадій Зубко: Реформа енергоефективності створює новий кластер української економіки


Реформа енергоефективності створює новий кластер української економіки та допомагає їй вийти з кризи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.


Реформа енергоефективності створює новий кластер української економіки та допомагає їй вийти з кризи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

«В країні створюються виробничі потужності з виробництва сучасних матеріалів, котлів на альтернативному паливі. За кожним таким виробництвом стоять нові робочі місця та податки до бюджету країни. Банківська система створює нові лінійки кредитних продуктів для обслуговування заходів зенергоефективності, росте ринок юридичних, консультаційних та  аудиторських послуг. Все це даєсинергетичний позитивний ефект для української економіки», – зауважив Геннадій Зубко.

За словами Геннадія Зубка, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, яке відповідає за впровадження реформи, сьогодні плідно співпрацює як з іншими міністерствами, так і з міжнародними партнерами. «За оцінками деяких міжнародних фінансових установ, інвестиційна складова українського ринку енергоефективності сягає 50 мільярдів доларів. Це автоматично робить енергоефективність локомотивом, який потягне за собою вперед всю українську економіку», – підсумував Геннадій Зубко.

Нагадаємо, 12 серпня Кабінет Міністрів України прийняв постанову щодо стимулювання населення доенергоефективності. Постановою, розробленою Мінрегіоном та Держенергоефективності, передбачено збільшення особам, яким призначено субсидію, розміру відшкодування частини кредиту, взятого наенергоефективне обладнання («негазові» котли) та матеріали з 20%/30%/40% на 70%. Постанова також передбачає підвищення граничних сум відшкодування позичальникам частини суми кредитів, взятих наенергоефективне обладнання та матеріали з 5000 на 12 000 та з 10 000 грн. до 14 000 грн.

До компетенції Віце-прем’єр-міністра України Геннадія Зубка входить, зокрема, реалізація реформи місцевого самоврядування (децентралізація), заходів з енергоефективності та розвиток будівельної галузі країни.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *