Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Геннадій Зубко: Україна запустила новий експортний маршрут до Китаю в обхід Росії

Україна запустила тестовий контейнерний поїзд у Китай за новим маршрутом «Шовкого шляху» в обхід Росії.

Україна запустила тестовий контейнерний поїзд у Китай за новим маршрутом «Шовкого шляху» в обхід Росії.

Він дозволить значно збільшити обсяги вантажних перевезень до країн Азії, наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час урочистого запуску поїзда в рамках робочої поїздки до Одеської області.

«Ми можемо дивитись в майбутнє як велика транзитна країна, яка може не лише постачати та завозити товари для себе, а ще й бути надійним перевізником для країн Європи та Азії», – наголосив Геннадій Зубко.

Експериментальний рейс відправився з Іллічівського порту за маршрутом Україна – Грузія – Азербайджан – Казахстан – Китай (через Каспійське та Чорне моря) –  новим напрямом «Шовкового шляху». Він включає паромні переправи Чорного та Каспійських морів (Іллічівськ – Батумі і Алят – Актау-Порт). Контейнерний поїзд складається з 20 вагонів і дозволить доставити вантаж з Іллічівська до Достику (Китай) за 11-12 днів.

«Запуск цього потяга – це результат багаторічної роботи. Нам вдалося побудувати нормальні партнерські двосторонні відносини з країнами, через які проходить цей маршрут. Сподіваємось, що і Туркменістан також долучиться до цього проекту», – сказав  Віце-прем’єр-міністр України.

«Минулого року завдяки зусиллям Президента України Петра Порошенка, переговорам Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, роботі міжурядових комісій, Міністерства інфраструктури України, Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, ПАТ «Укрзалізниця» цей проект став реальністю», – додав він.

Геннадій Зубко наголосив, що запуск цього маршруту також допоможе  вирішити дуже важливе питання імпорту в Україну світних нафтопродуктів та скрапленого газу. «Це те, що дасть можливістьдиверсифікувати поставки енергоносіїв в Україну», – зазначив він.

«Цей маршрут є альтернативою, яка дозволить перенаправити вантажопотоки у східному напрямку в обхід території Росії. Адже Росія повністю зупинила транзит будь-яких товарів походженням з України через свою територію, незалежно від країни кінцевого призначення. Завдяки новому маршруту Україна більше не залежатиме від рішень російської сторони і зможе значно збільшити обсяги експортних перевезень до країн Азії. Це справжня економічна і політична перемога міжурядових комісій і Уряду в цілому, а також Президента України», – наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, для організації курсування поїзду значну та кропітку роботу провели Міністерство інфраструктури на чолі з Андрієм Пивоварським, ПАТ «Укрзалізниця» та Координаційний Комітет Транскаспійського міжнародного транспортного маршруту.

Нагадаємо, 14 січня Азербайджан, Казахстан, Грузія і Україна підписали протокол про встановлення конкурентоспроможних пільгових тарифів на вантажоперевезення Транскаспійським міжнародним транспортним маршрутом. Документ передбачає проведення комплексних заходів щодо спрощення руху потягів за маршрутом і збільшення вантажообігу.

Довідково

Обсяги перевезень між Україною та Китайською Народною Республікою у 2015 році склали 25,48 млн. тонн, що на 2,25 млн. тонн або на 11% більше, ніж за 2014 рік. Це рекордний показник за останні 10 років. На сьогодні Китай посідає перше місце в експортних перевезеннях з України, змістивши на другу позицію РФ (з першої позиції за останні 5 років) – 15,9 млн. тонн.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *