Глава Уряду вимагає створити незалежний орган із формування тарифної політики
Арсеній Яценюк назвав «надважливим» питання, хто і яким чином встановлює ціни і тарифи на енергоресурси. Він нагадав, що відповідно до чинного законодавства, ціни і тарифи встановлює не Кабінет Міністрів, «а виключно так званий незалежний орган – Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг».
Глава Уряду повідомив, що Кабінет Міністрів разом із європейським енергетичним співтовариством напрацювали новий проект закону, «мета якого – створення незалежного, професійного органу по встановленню цін і тарифів на газ, електроенергію та будь-які комунальні послуги».
«Цей закон повністю відповідає європейським стандартам», – підкреслив він.
Арсеній Яценюк звернувся до членів Парламенту в найкоротші терміни ухвалити цей законопроект: «Дуже багато політичних сил замість того, щоб виконувати коаліційну угоду, вже почали готуватися до місцевих виборів. Треба не просто виконувати коаліційну угоду, але й нести відповідальність перед країною і перед людьми за те, під чим ми всі підписалися і за що всі голосували. Це і сама коаліційна угода, і Програма дій Уряду. Це наш шлях реформ, який би він не був складний».
«Прибираємо політику, а працюємо виключно фахово», – додав він.
За словами Глави Уряду, в країні повинен бути створений новий незалежний, прозорий, ефективний орган, який відповідає європейським стандартам: «Щоб ні в кого ніколи не виникало сумніву, що ті чи інші тарифи встановлені непрозоро або без економічного обґрунтування».
«Це моя категорична вимога як Прем'єр-міністра країни – незалежний орган, що відповідає за формування тарифної політики. А завдання Уряду – це забезпечення громадян України субсидіями», – підкреслив Арсеній Яценюк.
Він також повідомив, що завтра під час години запитань до Уряду його представники доповідатимуть, зокрема, по темі субсидій та енергоефективності.
«Завдання – це зменшити споживання енергетичних ресурсів. Зменшення рахунків через зменшення споживання газу, електроенергії і через запровадження енергомодернізації», – наголосив Глава Уряду.
Він повідомив, що разом із німецькими партнерами зроблений серйозний крок вперед – німецький Уряд виділяє 500 мільйонів євро, частина з яких піде на енергоефективність і енергомодернізацію.
Крім того, Арсеній Яценюк повідомив, що запропонував Президенту і Прем'єр-міністру Франції залучити французькі компанії до співпраці в сфері енергозбереження в Україні, в тому числі за рахунок довгих кредитів, які надаються французьким Урядом. «Допомогти українцям утеплити свої будинки, поміняти котли і зменшити фактично рахунок, який сплачують українці за газ і за електроенергію», – пояснив він.
Арсеній Яценюк також повідомив, що західні партнери підтримали позицію щодо необхідності зміни оподаткування в енергетичному секторі, аби залучити більше інвесторів для збільшення обсягів видобутку нафти, газу і зменшення залежності, зокрема від Росії. Також, повідомив він, Уряд активно працює над тим, "щоб до української газотранспортної системи все-таки надійшли реальні інвестиції від європейських і американських партнерів".
0 Коментарі