Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Година поезії «Я все віддав тобі, Вкраїно…»

З нагоди 105-ї річниці від дня народження  поета Марка Боєслава в читальній залі ЦРБ відбулась година поезії «Я все віддав тобі, Вкраїно…»

З нагоди 105-ї річниці від дня народження  поета Марка Боєслава в читальній залі ЦРБ відбулась година поезії «Я все віддав тобі, Вкраїно…»

Про життєвий і творчий шлях краєвого провідника пропаганди ОУН Карпатського краю «Гомона» поета Михайла Дяченка (літературний псевдонім – Марко Боєслав) розповіли ведучі завідуюча відділом краєзнавчої літератури Грушецька Раїса та шкільний бібліотекар Любов Андрійович. Присутні переглянули документальний фільм про Марка Боєслава. А також ознайомились з книжковою виставкою «Нескорена муза Марка Боєслава».

Михайло Дяченко автор таких збірок поезій, як «Іскри» (1936 р.), «Юні дні» (1938 р.), «Земля плаче» (1939 р.). Також  в період з 1946 по 1949 виходять друком його підпільні збірки поезій «Непокірні слова», «В хоробру путь», «Вітчизна кличе» та ін. Поет часто друкується в підпільному журналі «Чорний ліс» та часописі «Шлях перемоги». За літературно-журналістську та пропагандистську діяльність Дяченко-Боєслав був нагороджений у серпні 1948 р. Срібним Хрестом Заслуги. Досить цікавим фактом являється те, що пісню, яку вважають народною, «Рости, рости Черемшино» написав саме Марко Боєслав для своєї друкарки Свідрук Марти (псевдо – «Черемшина»).

За версією колишніх вояків УПА Михайло Дяченко загинув в бою 23 лютого 1952 р. біля с. Дзвиняч Богородчанськорго району, а могила його невідома.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *