Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова райдержадміністрації побував на відкритті регіонального центру розвитку місцевого самоврядування в м. Івано-Франківськ

Центр створено за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Він розташований по вулиці Галицька, 63-а.

Центр створено за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства. Він розташований по вулиці Галицька, 63-а.
На церемонії відкриття були присутні директор центру Руслан Панасюк, представник Програми "U-Lead з Європою", керівник групи підтримки Центрального офісу реформ Александра Фелінгер, менеджер хабу Програми "U-LEADз Європою" Південно-Західної України Юлія Грицку-Андрієш, голова облдержадміністрації Олег Гончарук, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, громадськість та ЗМІ .
 
За словами Олега Гончарука, відкриття установи сприятиме більш динамічному процесу реалізації реформи децентралізації влади на Прикарпатті, адже для цього створені комфортні умови праці, забезпечено якісне експертне середовище для надання фахової допомоги та підтримки новоутвореним громадам та тим, хто тільки розпочинає процес створення ОТГ.
«Спільна праця зі створеними об’єднаними територіальними громадами та Центром розвитку місцевого самоврядування дозволить на прикладі успішного функціонування громад сприяти утворенню нових ОТГ, – підкреслив очільник області. – Сподіваємося, що Івано-Франківщина стане взірцем для інших регіонів щодо ефективного функціонування об’єднаних територіальних громад».
Своєю чергою, Руслан Панасюк зазначив, що серед основних завдань, які виконуватиме ІФ ЦРМС, є здійснення всебічної підтримки функціонування вже діючих ОТГ, а також сприяння утворенню нових територіальних громад в області. Експерт наголосив, що визначальним показником діяльності Центру стане не кількість утворених ОТГ, а їх якість. Він висловив сподівання, що цьогоріч об’єднаних територіальних на Прикарпатті стане вдвічі більше.
У рамках відкриття також було проведено засідання  «круглого столу» на тему «Здобутки і перешкоди реформи децентралізації на Прикарпатті», участь в якому взяв заступник голови ОДА Богдан Кобилянський.
Співрозмовники акцентували увагу на позитивних аспектах проведення реформи. Зокрема, йшлося про фінансові переваги, які новоутворені громади вже зуміли отримали після об`єднання. Зосереджувалася увага й на перепонах, які мають місце у проведенні структурних перетворень
Зазначимо, що на території  області наразі утворено 12 об’єднаних територіальних громад. Перші три ОТГ – Печеніжинська, Верхнянська та Старобогородчанська були створені у 2015 році. На розвиток їхньої інфраструктури державою було виділено субвенцію у розмірі 22 млн. гривень. Це дало змогу реалізувати 41 проект, які стосувалися будівництва сільських доріг, реконструкції та ремонтів об’єктів соціальної сфери, спортивних залів, освітлення вулиць тощо.
У 2016 році в області було утворено ще вісім ОТГ, а саме: Білоберізьку, Більшівцівську, Витвицьку, Космацьку, Матеївецьку, Олешанську, П’ядицьку, Тлумацьку об’єднані територіальні громади. У Олешанській ОТГ Тлумацького району вибори голови та депутатів місцевої ради відбулись 30 квітня 2017 року. На розвиток інфраструктури всіх 12 територіальних громад цьогоріч з Державного бюджету передбачено близько 43 млн. грн. субвенції.
    

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *