Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Голова Верховної Ради України: Якщо ми не побудуємо вірну, європейську систему врядування, то ніколи не наведемо порядку у власному домі


Одне з найважливіших завдань, яке має виконати Україна на шляху до європейського розвитку, полягає у проведенні децентралізації влади.


Одне з найважливіших завдань, яке має виконати Україна на шляху до європейського розвитку, полягає у проведенні децентралізації влади.

На цьому наголосив голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, спілкуючись із представниками влади, органів місцевого самоврядування, громадськості Прикарпаття та народними депутатами України, які представляють Івано-Франківщину. Зустріч зі спікером українського парламенту відбулася в обласній філармонії.

«Якщо ми не побудуємо вірну, європейську систему врядування, то ніколи в житті не наведемо порядку у власному домі, – переконаний Володимир Гройсман. – Хочу сказати про початок фінансової децентралізації. Ви сьогодні маєте додатковий ресурс у місцевих бюджетах. Це є можливість вирішувати проблеми, які накопичувалися десятиріччями».

Без децентралізації влади та передачі повноважень і відповідальності на місця, наголошував голова ВРУ, неможливо ефективно розвивати економіку, освіту, досягнути загального добробуту держави. Розповідаючи про особливості проведення децентралізації, Володимир Гройсман зауважував: вони жодним чином не пов'язані з деструктивними процесами у суспільстві, як це часто намагаються доводити представники окремих політичних сил.

«Якщо хтось буде говорити, що зміни до Конституції несуть федералізацію, узурпацію влади, то це є абсолютна неправда, – зазначив спікер. – Я готовий присягнути, що ті зміни, які ми сьогодні пропонуємо, повністю відповідають європейській хартії місцевого самоврядування. Це те, що треба виборювати». 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *