Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Головне управління статистики інформує

Індекс  споживчих  цін  у  травні  2013  року
 

Індекс  споживчих  цін  у  травні  2013  року
 
Головнеуправління статистики в Івано-Франківській області повідомляє. За данимиДержавноїслужбистатистики,індекс споживчих цін (ІСЦ) у травні п.р. в Українісклав100,1%, за січень–травень п.р. –100,2%. В області індекс споживчих цін становив 99,7%, з початку року – 99,8%.
Серед регіонів у травні п.р. зниження споживчих цін (на 0,3–0,1%) зафіксовано у Івано-Франківській, Вінницькій, Кіровоградській, Миколаївській областях, м.Севастополі, АР Крим, Волинській, Дніпропетровській, Одеській, Сумській, Херсонській, Чернігівській областях. У Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Полтавській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській та Чернівецькій областях індекс споживчих цін склав 100,0%. Приріст споживчих цін на 0,1–0,3% зафіксовано у Львівській, Донецькій, Луганській областях, м.Києві  та Київській області.
На споживчому ринку області у травні п.р. ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизились на 0,2%. Найбільш суттєво (на 16,5%) подешевшали яйця. На 2,9–0,2% знизилися в ціні молоко, сметана, сало, фрукти, безалкогольні напої, продукти переробки зернових, сири, олія соняшникова, рис. При цьому найбільше зросли в цініовочі (на 6,5%) та цукор (на  1,6%).
Ріст цін на алкогольні напої та тютюнові вироби на 0,5% зумовлено насамперед  підвищенням  цін  на  тютюнові  вироби  на  1,0%.
Ціни (тарифи) нажитло,воду,електроенергію,газтаінші види паливазнизилися на 2,2% за рахунок зменшення плати за гарячу воду, опалення (відповідно до фактичних витрат) на 16,7%.
Індекс цін на транспорт у цілому становив 99,5%. Паливо та мастила подешевшали на 1,2%, плата за перевезення пасажирським залізничним транспортом знизилася на 0,6%. У той же час відбулося підвищення вартості перевезення пасажирським автодорожнім  транспортом  на 0,2%.
Ріст цін у сфері зв’язку на 1,0%, зумовлений в першу чергу, збільшенням абонентної плати за користування телефоном на 7,1%. Разом з тим, на 0,5% подешевшало телефонне та телефаксове обладнання.
Крім того, на 0,3% знизились ціни на предмети домашнього вжитку, побутову техніку та поточне  утримання житла,на 0,1% – на  одяг і взуття та у сфері відпочинку і культури. 
 
 
Ціни  і  тарифи.   За  даними Державної  служби статистики, індекс споживчих  цін  у  травні 2013р. в  Україні  склав  100,1%,  за  січень–травень  п.р.  –  100,2%.
В  області  індекс  споживчих  цін  за  травень  п.р.  становив  99,7%,  з  початку  року  –  99,8%.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *