Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Громада Надвірнянщини активно допомагає Українській армії

Із часу оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» район активно включився в проведення заходів з мобілізації.

Із часу оголошення Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» район активно включився в проведення заходів з мобілізації.
За ініціативи райдержадміністрації та районної ради,  було створено координаційну раду з питань оборони району, в яку також увійшли представники силових структур, громадських організацій та підприємств району. Рада оперативно вирішувала питання надання практичної допомоги районному військовому комісаріату в оповіщенні військовозобов'язаних та постачальників техніки про призов по мобілізації, виділення необхідних приміщень, проживання та харчування призваних на укомплектування військкомату військовослужбовців, організації посилення охорони важливих об'єктів району силами громадських організацій. Надавалась допомога підшефній військовій частини А 1807 смт. Делятин.
Рішенням Надвірнянської районної ради від 25 березня 2014 року № 659-24/2014 «Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Надвірнянському районі на 2014 рік» виділено:
– 130 тис. грн. на мобілізаційні заходи для Надвірнянсько-Богородчансь-кого районного військового комісаріату;
– 120 тис. грн. на забезпечення життєдіяльності військової частини А 1807 смт. Делятин.
На обласний благодійний рахунок підприємствами, установами, організаціями та жителями району зібрано та перераховано більше 705 тис. грн. для допомоги Збройним Силам України.
Проводиться акція із збору засобів індивідуального захисту, шоломів, продуктів харчування, засобів особистої гігієни та ін. для відправки нашим військовослужбовцям на схід.
На даний час в «гарячих точках» на сході України перебуває 42 військовослужбовці Надвірнянщини: 5 чоловік проходять службу в Житомирській десантній бригаді, 1 – в Львівській аеромобільній бригаді, 3 чоловіки в Володимиро-Волинській 51-ій окремій механізованій бригаді, 33 – в 5-му батальйоні територіальної оборони. З ними підтримується зв'язок, надається посильна допомога у забезпеченні необхідним майном. Вирішується питання надання матеріальної допомоги родинам цих військовослужбовців.
Працівники РДА, сільських і селищних рад зібрали кошти (близько 4000 грн.), продукти харчування, засоби гігієни та організували виїзд родичів до 10 військовослужбовців району, які приймали участь в АТО і знаходилися на відпочинку в Миколаївській області.
Працівники Надвірнянської міської ради та підприємці В. Ковальчишин і А. Андрійович придбали для жителя нашого міста Капніна Руслана Ігоровича, який перебуває в зоні АТО в складі окремої 80-ої Львівської аеромобільної бригади, що веде військові дії з терористами на території Луганської області, військове спорядження – прилад нічного бачення (вартість 6350 грн.) та військовий жилет «розгрузка» (вартість 350 грн.).

       Працівники Надвірнянського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та за підтримки приватних підприємців відправили передачу для бійців, які воюють на сході в складі батальйону «Прикарпаття», особливо підтримують свого колегу – командира роти Тараса Бортнічука. Це медикаменти, одяг, продукти харчування, засоби особистої гігієни, спідня білизна та цигарки. До акції долучились: Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, Управління пенсійного фонду в районі, Управління державної казначейської служби в районі, прокуратура Надвірнянського району, цех телекомунікаційних послуг № 10 ПАТ «Укртелеком», КП «Архітектурно-планувальне бюро», відділ держземагентства у районі, державна лабораторія ветсанекспертизи, ПСК «Надвірнянський центральний ринок», аптека «Сана», аптека КТ «90», священник с. Стримба о. Василь Іроденко.
Голова РДА Михайло Іваночко надав сприяння у організації доставки вказаної допомоги. 

Працівники бібліотечних та клубних установ району зібрали 10,8 грн для забезпечення потреб 5-го батальйону територіальної оборони Прикарпаття. Частину коштів використано для придбання лазерного дальноміру, який цього тижня вже відправлено в батальйон. В червні працівники культури району зібрали 21,4 тис.грн на які придбано 4 бронежилети 4 класу захисту.
          Громада районузібрала для бійця-спецпризначенця Василя Боднара понад 69 тис. грн. А надвірнянець Євген Процюк у Швейцарії поповнив цей рахунок на ще майже 25 тис. грн. За ці кошти придбали лазерний дальномір, окуляри нічного бачення, три тактичні цівки, а також тепловізор, мобільний телефон, елементи живлення та зарядний пристрій, резервний стартовийпакет.
     Організаторську і координаційну роботу зі збору коштів для спецпризначенця нашого земляка Василя Боднара і його бійців-побратимів провів депутат районної ради Андрій Карманський. Підприємець Роман Немчук зібрав на ринках Надвірної для цих цілей 7200 грн., а Надвірнянський районний Штаб національного спротиву передав 6000 грн., допомогли коштами і депутати районної ради Сергій Штогрин та міської ради Богдан Зеленчук. Усього вихідці із Надвірнянщини зібрали 48900 грн. Такожкошти передали землякиіз Канади, США і Великобританії, Києва і в більшості з Надвірнянщини.
        Надвірнянська районна державна адміністрація організувала передачу роздаточної  коробки до автомобіля «Камаз» 4310, нігрол, дизельний генератор та інші необхідни речей, які направлено  для батальйону. Завдяки сприянню директора Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Ярослава Крицького – направлено 330 мішків для спорудження укріплень.
Окремо слід відзначити участь району у формуванні 5-го батальйону територіальної оборони. Можна сказати, що район практично взяв шефство над цим батальйоном. При формуванні батальйону установами, організаціями та підприємствами району було надано автотранспорт, пальне, ліки, матраци та інші необхідні речі.
Хочеться подякувати працівникам НГВУ «Надвірнанафтогаз», які зібрали 123,1 тис. грн. для 5-го батальйону територіальної оборони. На ці кошти закуплено і передано військовим:
– автозапчастини, паливо мастильні матеріали – 11 тис.грн.;
– розвантажувальні желети – 46 тис грн. (115 шт.);
– тепловізор – 55 тис. грн.(1 шт.)
– військова амуніція– 2,1 тис.грн. (1 комплект)
Було проведено ремон 3-х одиниць військової техніки за рахунок коштів працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз», а саме, ремонт ходової частини, системи змащення, гальмівної системи, системи зчеплення та паливної системи.
Надвірнянський держлісгосп, власники приватних підприємств – пилорам виділили пиломатеріалів-16 м3 (дошка, брус) згідно звернення командування батальону, що повністю забезпечило їх потребу.
Крім того, підприємства, установи, організації та жителі району закупили та передали батальону матеріальних цінностей на суму більше 54 тис.грн.
01.07.2014 року батальйон вибув з території району для виконання завдань за призначенням.
Також працівниками НГВУ «Надвірнанафтогаз» для військовослужбовців, наших земляків, що проходять службу в Володимиро-Волинській 51-ї окремій механізованій бригаді, було закуплено костюмів комуфляжних – 17 шт., футболки, кепки, черевики з високими «берцями» на суму 8,078 тис. грн.
Активісти Вячеслав Кащенко, Володимир Гринішак, Олег Туєшин, Володимир Тринчак, Володимир Бабчук, Андріан Туєшин та багато інших здали кров для потреб поранених військовослужбовців. Кожного дня надвірнянці можуть прийти в районний пункт переливання крові, який знаходиться на території Надвірнянської районної лікарні та долучитися до акції.
На території району створено благодійну організацію "Надвірнянський благодійний фонд оборони", яка відкрила рахунок в банку, де кожен бажаючий може внести посильний вклад в справу підтримки наших земляків, що виконують обов'язок по захисту країни.
Просимо вибачення якщо в даній статті не перераховано всіх добродіїв, які надали сприяння українським військовим. Достеменно відомо, що сприяння надають політичні партії, громадські організації (для прикладу – Надвірнянська сотня самооборони) та окремі жителі району, проте, на жаль, конкретної інформації немає. Райдержадміністрація продовжить інформувати жителів району про допомогу військовим формуванням, які беруть участь в АТО. Дякуємо за допомогу і бажаємо Українським військовим перемоги та щасливого повернення додому.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *