Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Громадянам — власникам житлової нерухомості про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

     Податковим кодексом передбачено, що громадяни – власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у 2014 році.

     Податковим кодексом передбачено, що громадяни – власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік у 2014 році.

Не сплачуватимуть податок, незалежно від того, якою кількістю об'єктів нерухомості володіє особа, власники квартир та будинків, якщо їх загальна житлова площа не перевищує відповідно 120 та 150 кв. м. Якщо у власника є і квартира, і будинок загальною житловою площею до 370 кв. м, він також не сплачуватиме податок на нерухомість. Якщо ж площа нерухомості перевищуватиме зазначені пільгові метри, то платити податок доведеться лише за ті квадрати, які перевищують визначений розмір.

Не оподатковуватиметься житлова площа садових або дачних будинків, але не більше одного такого об'єкта на одного платника податку.

Однак, якщо об’єкти оподаткування використовуються власниками для одержання доходів, тобто надаються в оренду, лізинг або використовуються у підприємницькій діяльності, пільга на них не поширюється.

Водночас, щоб визначити кому саме надається пільга, до 31 грудня поточного року власники житлової нерухомості можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Власникам житлової нерухомості, потрібно звернутися до Центру обслуговування платників або за тел 2-22-79.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *