Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Хто з підприємців, попри річне відтермінування РРО, повинен використовувати касовий апарат?

Законом України від 01.12.2020 № 1017-ІХ, відтерміновано на рік обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для деяких ФОПів. Кому з підприємців з 1 січня цього року все ж доведеться використовувати РРО, розповіла на брифінгу начальник ГУ ДПС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

За її словами, під дію закону не підпадають окремі категорії платників, які здійснюють діяльність в ризикових сферах. Зокрема, ФОПи – платники єдиного податку, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я – а це і медична діагностика та лікування, стоматологічні та ортодонтичні послуги – зобов’язані працювати через РРО. Також застосовувати касові апарати з цього року мають платники єдиного податку, які здійснюють виробництво, постачання, реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

Як і раніше, обов’язковим використання РРО залишиться і для підприємців, які провадять діяльність у таких сферах як реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та пива.

Окрім того, перевищення підприємцем граничного річного доходу, для подальшого провадження діяльності, зобов’язує його також зареєструвати РРО. Щоправда, вищезгаданим Законом такий обсяг доходу для підприємців – платників єдиного податку тепер розраховується, виходячи із мінімальної заробітної плати, та встановлений на рівні 220 розмірів мінімальних заробітних плат, і у 2021 році він становить 1 млн 320 тис гривень. До порівняння, у 2020 році такий обсяг складав лише 1 млн гривень.

На сьогодні, нагадала керівник обласної податкової служби, платник податків для здійснення діяльності, окрім класичного РРО, може використовувати й програмний РРО, який має ряд переваг: «Насамперед, це економія коштів, адже програмне забезпечення надається платнику безкоштовно – потрібно просто завантажити його з сайту ДПС на будь-який зручний для вас гаджет – смартфон, планшет чи комп’ютер. Не потрібно платнику податків дбати й про програмне оновлення ПРРО, адже воно відбувається автоматично. Є можливість видавати електронні чеки та ряд інших переваг».

Нагадаємо, запровадження альтернативного ПРРО відбулося ще 1 серпня 2020 року. На сьогодні 216 суб’єктів господарювання в області уже зареєстрували майже 300 ПРРО та переконалися у зручності їх використання.

«Платник починає розуміти ряд переваг, які йому надає ПРРО. Тут цифри говорять самі за себе. До прикладу, уже в січні, попри велику кількість вихідних, уже зареєстровано 68 таких ПРРО», – зауважила на останок Ірина Столярик.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *