Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Європейський банк реконструкції та розвитку виділить Україні до 3 млрд євро

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) виділить до 3 млрд євро протягом 2022-2023 років, щоб допомогти українському бізнесу та економіці продовжувати функціонувати.

Про це йдеться в прес-релізі ЄБРР.

Під час візиту до Києва Президентка Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо запевнила Президента України Володимира Зеленського про рішучість банку і надалі підтримувати Україну, доки вона захищається від збройної агресії росії.

З початку повномаштабного вторгнення росії до України ЄБРР виділив понад 1 млрд євро  і планує збільшити цю суму втричі до кінця 2023 року. Основна увага буде зосереджена на підтримці економіки – підтримці енергетичної та продовольчої безпеки, відновленні залізничної інфраструктури та підтримці фармацевтичної промисловості.

Інвестиції ЄБРР цього року включають у себе фінансування для українських електроенергетичних компаній, а також до 500 млн євро на підтримання ліквідності Нафтогазу, основного постачальника газу в країні. Також обговорюється можливість виділення додаткових коштів на невідкладні ремонти електроенергетичної системи та муніципальні потреби Києва, Львова та Дніпра. Інвестиції ЄБРР відбуваються за підтримки донорських коштів чи гарантій, наданих США, Євросоюзом та іншими країнами, в тому числі «Великої сімки». Зокрема, нещодавно виділила 200 млн Норвегія.

Президент України Володимир Зеленський подякував ЄБРР за підтримку, а Президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо у відповідь висловила захоплення мужністю та рішучістю українського народу.

Президент України також подякував за рішення ЄБРР припинити співпрацю з російською федерацією та білоруссю.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *