Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Європейський Союз вніс Україну до «зеленого переліку» подорожей

Рада ЄС включила Україну до переліку третіх держав, для громадян яких рекомендовано скасувати тимчасові обмеження на необов’язкові поїздки до Європейського Союзу, наприклад, туристичні подорожі.
Список країн, для яких рекомендовано скасувати обмеження на в’їзд, оновлюють кожні два тижні. Включення України до цього переліку не означає автоматичної можливості в’їзду на територію всіх держав-членів ЄС без вакцинації, негативних ПЛР-тестів тощо. Рішення Ради ЄС щодо відкриття кордонів ЄС для певного переліку країн носить рекомендаційний характер. Країни-члени ЄС індивідуально схвалюють остаточні рішення про послаблення або посилення обмежень на необов’язкові подорожі.

Довідково

30 червня 2020 року Рада ЄС ухвалила рекомендацію щодо поступового скасування тимчасових обмежень на необов’язкові подорожі до ЄС та визначила перелік країн, на які поширюються такі рекомендації. Цей перелік переглядається та уточнюється Радою ЄС кожні два тижні.

Критерії, за якими визначається готовність третіх країн для поступового скасування обмежень на подорожі до ЄС, враховують поточний епідеміологічний стан та загальні зусилля у боротьбі з COVID-19, а також надійність та відповідність статистичної інформації, що надається країнами.

Рекомендація Ради не є юридично обов’язковим документом. Влада держав-членів залишається відповідальною за реалізацію змісту рекомендації. Держава-член ЄС не повинна ухвалювати рішення про скасування обмежень на поїздки для третіх країн, що не внесені до списку, до того, як відповідне рішення буде узгоджено.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *