Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інформація для юридичних осіб

 


 


14 жовтня 2014 року на вимогу ЄС Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Закон набрав чинності 25 листопада 2014 року. Законом передбачено внесення відомостей щодо кінцевих бенефіціарів (вигодонабувачів) підприємств до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. Засновники/підписанти мали б до 25 травня подати державному реєстратору спеціальну реєстраційну картку (форма 4).

12 лютого 2015 року внесено зміни до деяких законодавчих актів, серед яких змінено термін «кінцевий вигодоодержувач» на термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)». У відповідності до цього закону було змінено редакцію Форми 4. У період від листопада до квітня, коли з’явилась нова редакція, у підприємців була можливість подавати стару редакцію Форми 4. Тим, хто зробив це, здавати форму повторно не потрібно.

За цей час було виявлено певні недоліки закону, зокрема станом на початок 2015 року кількість зареєстрованих юридичних осіб становила понад 1 млн. Державний реєстратор протягом робочого дня опрацьовує близько 50 пакетів документів. Таким чином більшість юридичних осіб не зможе вчасно подати необхідні відомості, що призведе до накладання штрафів у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Небажання підприємців завчасно заповнити та здати Форму 4, а також вищезгадані недоліки, на початку травня призвели до формування черг у відділах реєстрації. У зв’язку з цим у бізнесменів виникло багато проблем.

Мін’юст напрацював кілька варіантів зменшення цих черг, які вилилися в проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи». Даний проект Закону № 475-VIII був прийнятий Верховною Радою України  та набрав чинності 26 травня 2015 року.

Закон передбачає:

–          продовження на чотири місяці строків подання відомостей (до 25 вересня 2015 року) про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) юридичними особами, які були зареєстровані до 25 листопада 2014 року.

–          звільнення від обов’язку подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) релігійних організаційдержавних та комунальних підприємствюридичних осіб, учасниками яких є виключно фізичні особи, якщо кінцеві бенефіціарні власники (контролери) таких юридичних осіб збігаються з їх учасниками (членами).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *