Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інформація про роботу служби у справах дітей Надвірнянської РДА

Протягом тижня працівниками служби проведено 5 виїздів, а саме:
 смт. Битків:виїзд в сім’ю з метою обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів.               
смт. Делятин:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Протягом тижня працівниками служби проведено 5 виїздів, а саме:
 смт. Битків:виїзд в сім’ю з метою обстеження умов проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сім’ях опікунів.               
смт. Делятин:виїзд в сім’ю з метою проведення обстеження умов проживання дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
с. Зелена:виїзд в сім’ю з метою обстеження умов проживання дитини, позбавленої батьківського піклування.
с. Назавизів:виїзд в сім’ю з метою визначення участі батька у вихованні малолітнього сина.
смт. Делятин:виїзд в сім’ю з метою проведення опису майна та обстеження умов проживання дитини, яка залишилася без піклування батьків.
 Проведено прийом громадян з питань захисту прав дітей.
Взято участь у  6   судових засіданнях з метою захисту законних прав та інтересів неповнолітніх дітей.
Підготовлено протокол та рішення органу опіки та піклування відповідно до рішень комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.
Направлено 5 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування на оздоровлення в табори: “Артек”(АР Крим), “Молода Гвардія”(м. Одеса), “Верховина”(смт. Верховина).
         Проведено рейд-перевірку щодо недопущення продажу неповнолітнім аудіо-відео продукції порнографічного характеру та такої, що пропагує насильство та жорстокість (м. Надвірна)  – порушень не виявлено. 
 
Підготовлено статтю в газету “Народна воля”
 
                                     Прийміть дитину у свою сімю.
 
В дітях ми бачимо запоруку нашого особистого щастя та здійснення мрій, саме на дітей ми покладаємо надії. Діти не лише зміцнюють сім’ю, а й продовжують її на багато поколінь вперед.Турбота про дітей, їх здорове і щасливе майбутнє є одним з найважливіших обов’язків  батьків та осіб, які їх заміняють.    Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківського піклування. І майже безпорадна дитина залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки.
Служба у справах дітей здійснює діяльність з питань виявлення, обліку та тимчасового влаштування безпритульних дітей, влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, що утримуються в державних дитячих закладах, на виховання у сім’ї та з інших питань, що належать до їх компетенції.
Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського є опіка, піклування усиновлення, прийомна сім’я, дитячий будинок смейного типу.
Опікуном над дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, може бути громадянин України, який перебуває переважно в сімейних, родинних відносинах із цими дітьми,незалежно від місця їх проживання. Однією з умов оформлення опіки є бажання самої дитини щодо призначення певної особи її опікуном, піклувальником.
Опікуни, піклувальники є законними представниками інтересів дитини без спеціальних на те повноважень, несуть відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток дитини, яка знаходяться під їх опікою, піклуванням. 
Вони зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти, двічі на рік здійснювати повне медичне обстеження підопічного. 
Опікун, піклувальникне має права перешкоджати спілкуванню дитини з її батьками та іншими родичами, за винятком випадків, коли таке спілкування суперечить інтересам дитини.
Не може бути опікуном, піклувальником особа, яка зловживає алкоголем, наркотичними засобами, позбавлена батьківських прав, а також інтереси якої суперечать інтересам дитини.
Безпосереднє ведення справ та координація діяльності стосовно дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, покладено на службу у справах дітей.
Дитина, над якою встановлено опіку, піклування, не втрачає статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, що передбачає державні пільги для такої категорії дітей. За такими дітьми зберігається право на аліменти, пенсії, інші соціальні виплати, на відшкодування у зв’язку з втратою годувальника.
Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням, становить два прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Ця допомога призначається та виплачується органами праці та соціального захисту населення за місцем проживання опікуна чи піклувальника або дитини.
    Контроль за умовами утримання, виховання, навчання дитини, над якою встановлено опіку, піклування, покладається на органи опіки та піклування.
У випадку невиконання опікунами, піклувальниками обов’язків і за умови настання тяжких наслідків винні особи несуть кримінальну відповідальність.
Обов’язки  опікуна піклувальника виконуються безоплатно.
         Дитина, незалежно від того, має вона власне житло на праві власності чи на прав і користування або зовсім не має його, має право проживати у сім'ї опікуна або піклувальника. Спроможність забезпечити дитину житлом є одним із важливих критеріїв для задоволення заяви особи про призначення її опікуном або піклувальником.
Опіка, піклування припиняється у разі:
-досягнення фізичною особою повноліття;
-реєстрації шлюбу неповнолітньої особи; 
-надання неповнолітній особі повної цивільної дієздатності.  
Орган, який встановив опіку може звільнити від здійснення повноважень опікуна, піклувальника.  
Відповідно до вимог Сімейного кодексу України дитина, над якою встановлено опіку або піклування має право:
– на проживання в сім'ї опікуна або піклувальника, на піклування з його боку;
– на забезпечення їй умов для всебічного розвитку, освіти, виховання і на повагу до її людської гідності;
– на збереження права користування житлом, у якому вона проживала до встановлення опіки або піклування. У разі відсутності житла така дитина має право на його отримання, відповідно до закону;
– на захист від зловживань з боку опікуна або піклувальника.
 
Перелік документів для призначення опіки, піклування.
          Особа, яка виявила бажання взяти на виховання в сім'ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, подає службі у справах дітей за місцем свого проживання:
·        заяву (від подружжя приймається спільна заява, підписана обома подружжями);
·        довідку про доходи за останні шість місяців або копію декларації про доходи, засвідчену в установленому порядку;документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;
·        копію свідоцтва про шлюб (для осіб, які перебувають у шлюбі);
·        довідку про проходження курсу навчання з виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, і рекомендацію центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді щодо включення кандидатів до єдиного банку даних;копію паспорта;
·        висновок про стан здоров'я заявника;
·        довідку від нарколога та психіатра для осіб, які проживають разом із заявниками;
·        довідку про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видану органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
·        письмову згоду всіх повнолітніх членів сім'ї, що проживають разом з особою, яка бажає взяти дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, під опіку, піклування.
 Строк дії документів,  становить дванадцять місяців з дати видачі.
Досвід у роботі з дітьми – сиротами та дітьми розбавленими батьківського піклування свідчить про те, що виховання таких дітей у притулках та інтернатах має низку недоліків. Випускникам цих закладів важко адаптуватисяв житті, у них виникає маса комплексів, подолати які у подальшому вдається не завжди. Тому зараз пріоритети надаються сімейним формам виховання.
Шановні жителі нашого району, якщо у Вас виник душевний поклик взяти до своєї родини дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, звертайтеся до служби у справах дітей Надвірайонної державної адміністрації. 
 
 
Статтю підготовлено:                               
головним спеціалістом
служби у справах дітей                                                         Лілією Ванівською 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *