Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Інформація про соціально-економічний розвиток району за 11 місяців 2013 року .

  Проводячи підсумок роботи району за 11 місяців 2013 року голова РДА сказав: «Хоча 2013 рік видався досить складним, проте, виконуючи завдання та доручення Президента України щодо соціально-економічного та культурного розвитку на 2013 рік, всі структурні підрозділи райдержадміністрації, організації, установи та підприємства району зуміли  зпрацювати задля підтримки інфраструктури та життєдіяльності району,  задля забезпечення необхідних умов проживання громади району». Юрій Касіянчук  проаналізував стан соціально-економічного розвитку Надвірнянщини за 2013 рік, зокрема, у галузях промисловості, освіти, медицини, культури, у сфері соціального захисту, інвестиційної політики та інших.

  Промисловість району:

Окремі підприємства збільшили обсяги виробництва промислової продукції:
виробництво нерудних будівельних  матеріалів зросло на 9,1 %.
Обсяги видобутку нафти за цей час знизилисьна2,9 %,газу на  1.7%. Причиною зниження є  проведення  капітального ремонту свердловини Лопушна 4.
Але стабілізувати та наростити обсяги виробництва у цій галузі можна тільки збільшивши обсяги інвестицій у розвідувальне та експлуатаційне буріння.
ТОВ "ЛК Інтерплит-Надвірна": через зниження обсягів реалізації продукції обсяги виробництва плити ДСП необробленої знизились на 8,8 %, плити ДСП ламінованої – на 15,1 %.  Підприємством вживаються заходи щодо  розширення ринків збуту.
Виробництво меблів з початку року знизилось на 8%, вікон на 16,4 %.
     Перед керівництвом держави піднімалися питання щодо відновлення діяльності  ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття", проте протягом року не вдалося відновити його роботу.
ТОВ "Карпатигаз" проводиться робота щодо розробки Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та будівництво на території Пнівської сільської ради  компресорної станції з установкою усушки газу.
          Протягом 2013 року НГВУ «Надвірнанафтогаз», на перспективному Микуличинському родовищі, введено в експлуатацію  газліфтну компресорну станцію та службово-побутовий комплекс.
           На ДП "Делятинське лісове господарство" введено в експлуатацію деревокольний комплекс потужністю 7,5 куб.м. в зміну для забезпечення населення паливними дровами. Обсяг капіталовкладень  склав 265,0 тис.грн.
В агропромисловому комплексі продовжувалась робота з  інвесторами щодо залучення інвестицій в галузь тваринництва.
Протягом 2013 року інвесторами – ТОВ "РАЙЗ ПРИКАРПАТТЯ" та ТОВ "ОСКАР"  збільшено площі  обробітку сільськогосподарських земель з 89 га до 1000 га.
Протягом року ТОВ "Добробут Прикарпаття" обсяги реалізації м’яса індика збільшено на 6,3 %. Даним підприємством збудовано власний комбікормовий завод, Реалізація даного проекту дасть змогу забезпечити виробництво власними кормами та знизити  собівартість продукції.
Інвестиційна діяльність
Обсяги будівельно-монтажних робіт у порівнянні із відповідним періодом минулого року, знизились на 29,4 %.  Слід відмітити, що у порівнянні з 10 місяцями 2013 року відставання  обсягів БМР скоротилось на 6 %.
Основною причиною зниження темпів БМР є призупинення реалізації інвестиційних проектів у ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття" та зменшення обсягів житлового будівництва.
У 2013 році розпочато роботи із продовження будівництва другої черги ЗОШ І-ІІІ ст. в с.Назавизів.   На даний час встановлено вікна.
За 9-ть місяців введено в експлуатацію 24438 кв. м. індивідуального житла, що на 45,4 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.                     
До кінця року планується введення в експлуатацію 72 квартирного будинку в мікрорайоні Ломоносова м.Надвірна.
У м.Надвірна  протягом року введено в експлуатацію сучасний супермаркет будівельних матеріалів "Смарагд", а також великий   торгівельний комплекс "Родинний". До кінця року планується  вести в експлуатацію торгівельний комплекс на майдані Шевченка у м. Надвірна.
За дев'ять місяців 2013 року підприємствами району освоєно 111,8 млн.грн.  капітальних інвестицій.  На 1 особу освоєно 975,4 грн. проти 865,5 грн. у відповідному періоді минулого року.
Протягом року проводились підготовчі роботи щодо реалізації ТОВ "РАЙЗ  ПРИКАРПАТТЯ" інвестиційного проекту щодо будівництва тваринницького комплексу із вирощування великої рогатої худоби м'ясного напрямку. (орієнтовна вартість проекту 4 млн.дол.США).
На завершенні також підготовчі роботи щодо реалізації інвестиційного проекту із будівництва комплексу фотоелектростанцій на території водозабору КП "Надвірнаводоканал". Проводяться переговори із інвесторами, щодо будівництва фотосонячних електростанцій на території  Ланчинської селищної та Цуцилівської сільської рад.
На виконання заходів Програми активізації економіки України на 2013-2014 роки Надвірнянською міською радою прийнято рішення щодо підготовки проекту-реконструкція центрального водогону вулиць Грушевського-Мазепи та фінансування його за рахунок державних гарантій (2,4 млн.грн.). В даний час міською радою виділено 61,0 тис.грн. для виготовлення  ПКД.
З метою підвищення туристичної та інвестиційної привабливості району лісогосподарськими підприємствами протягом 2013 року на території району введено в експлуатацію дві  рекреаційні зони в с.Середній Майдан та с.Бистриця.
ДП "Надвірнянське ЛГ" реконструйовано приміщення Річанського та Довжинецького лісництв".
Райдержадміністрацією проведено зустріч із інвесторами щодо організації  питання збору, сортування  і вивезення ТПВ із територій району.
У вересні 2013 року ГО "Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району" у с.Пнів відкрито музей історії нафтотопромислів Галичини.
Райдержадміністрацією спільно із науковцями Івано-Франківського університету права імені Короля Данила підготовлено інвестиційні пропозиції щодо організації виробництва порошку топінамбура, лікарського засобу «Біфтоп» та похідних. Реалізація проекту дасть змогу створити 200 нових робочих місць.
Також спільно з науковцями університету імені Короля Данила підготовлено інвестиційну пропозицію щодо виробництва паливних гранул (пеллет) з використанням відходів лісозаготівлі і деревообробки. Дані інвестиційні пропозиції включені у національну базу даних базу даних інвестиційних проектів.
  У 2013 році розпочато реалізацію 6 проектів, які визнані переможцями ІІІ обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування на загальну суму 761,5 тис.грн. На даний час кошти з обласного бюджету профінансовані у повному обсязі. Завершенні роботи із реалізації проекту в селах Добротів та Зелена та два проекти в м.Надвірна. На завершенні роботи із реалізації проектів у с.Гаврилівка та Молодків.
Органами місцевого самоврядування протягом року проводились роботи щодо встановлення вуличного освітлення. Роботи проводились Зеленською (47,6 тис.грн.), Переріслянською (63,7 тис.грн.), Молодківською (8,0 тис.грн.) сільськими та  Делятинською селищною (25,0 тис.грн. ) радами. Виконані, але не профінансовані роботи із встановлення вуличного освітлення  за рахунок коштів районного бюджету у селах Молодків, Волосів, Заріччя та селищі Ланчин на суму 14,0 тис.грн.
Ланчинською сільською радою проводився капітальний ремонт "Червоної школи"  та будівництво шкільної їдальні в ЗОШ І-ІІ ст.
Протягом року проведено капітальний  ремонт громадської споруди, ремонт Білоославської сільської ради, ремонт будинку культури та адмінприміщення Краснянської сільської ради.
Надвірнянською міською радою  проводились роботи із встановлення пішохідного переходу через р.Бистриця Надвірнянська. Завершено проведення благоустрою  на майдані Шевченка  у м.Надвірна. Також у міському парку імені Івана Франка відбулося відкриття пам’ятника Івану Франку та скейт-парку. Також силами громади відкрито пам’ятник Т.Шевченку у с.Перерісль.    
Станом на 01.10.2013 р.  в економіку району вкладено 10029,8 тис.дол.США. З початку року залишок інвестицій зменшився на 2312,2 тис.дол.США (-18,7 %) за рахунок зменшення статутного капіталу ТОВ «ЛК Інтерплит-Надвірна». До кінця року  2013 року планується збільшення іноземних інвестицій у ПАТ "Серін-ліс".
Зовнішньоекономічна діяльність.
Обсяги  експорту товарів суб’єктами зовнішньо-економічної діяльності за  9 місяців 2013 року склали 13761,5 тис.дол.США,  імпорту–24673,7 тис.дол.США. У  порівнянні з відповідним  періодом  минулого року обсяги  експорту зменшились на 7,1 %, імпорту –  на  7,7  %.
Надходження податків і зборів.
·      За 11 місяців 2013 року до бюджетів  усіх рівнів мобілізовано 332,0 млн.грн., що на 2,7 % менше, ніж у відповідному періоді минулого року, в т.ч.: надходження до державного бюджету зменшились на 4,6  %, а до місцевого бюджету зросли на 5,0%.
Протягом звітного періоду, призначено 823 нових пенсій. Виплата пенсій проводиться відповідно до встановлених графіків. Проведено 2 масових перерахунків пенсій 510 пенсіонерам, внаслідок чого середній розмір пенсій зріс на 1 %. (із 1406,38 грн. станом на 01.01.2013 р. до 1417,78грн. станом на 01.12.2013 р.).
Роздрібна торгівля.
За 11 місяців 2013 р. обсяги роздрібного товарообороту підприємств торгівлі склав 263,5 млн.грн., що на 7 відс. більше ніж у відповідному періоді минулого року і складає 3,8 відс. від загального товарообороту по області. 
         Праця і зарплата
·       Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників за дев'ять місяців 2013 року склала 3118,0 грн, і зросла у порівнянні з початком року на 6,2 %.(по області середньомісячна заробітна плата склала – 2667,0 грн.)  
·       Вжитими заходами повністю ліквідовано заборгованість із виплати заробітної плати на економічно-активних підприємствах та підприємствах, які знаходяться в процедурі банкрутства.
·       У всіх сферах економічної діяльності створено 1665 робочих місць, проти 2448 у відповідному періоді 2012 року.  
         Збережено позитивні тенденції освітянської галузі. В звітному періоді  вживались заходи для покращення умов навчання в навчальних  закладах.
У звітному періоді проведено заміну вікон та дверей у 4 навчальних закладах (66,7 тис.грн.). Відремонтовано котельні і замінено котли у Білоославській та Лоївській ЗОШ І-ІІІ ст. (84,0 тис.грн.), відремонтовано системи опалення і тепломережі у 7 навчальних закладах (33,0 тис.грн.), пічне опалення у 2 закладах (9,0 тис.грн. Встановлено огорожі у 5 закладах (38,7 тис.грн.), відремонтовано систему електропостачання у 2 закладах (19,0 тис.грн.).
Ремонт системи водопостачання і водовідведення здійснено у 4 закладах (51,1 тис.грн.)
В поточному році після реконструкції відкрито плавальний басейн Делятинському НВК.
Протягом року відкрито додаткові групи у дошкільних навчальних закладах сіл Гаврилівка (1 група на 22 дітей), Добротів (1 група – 20 дітей) та с.Тисменичани (20 дітей). На завершенні роботи із відкриття 2-х додаткових груп у ДНЗ с.Красна. 
В закладах охорони здоров'я продовжувались роботи щодо реформування галузі згідно затвердженого плану.
Проведено організаційні заходи щодо утворення центру первинної медико-санітарної допомоги.
Протягом звітного періоду за рахунок всіх джерел фінансування  придбано обладнання на суму 815,4 тис.грн.
За рахунок коштів інвестора встановлено комп’ютерний томограф у Надвірнянській центральній лікарні.
Проведено ремонт травматологічного відділення  ЦРЛ, ремонт приміщень та закуплено меблі для Пасічнянської лікарської амбулаторії, частково встановлено плитку на підлогу у Ланчинській міській лікарні.
На реалізацію програми "Цукровий діабет" профінансовано 160,1тис.грн., програми профілактики ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД – 7,7 тис.грн., програму протидії захворювання на туберкульоз  – 22,6 тис. грн., програму імунопрофілактики – 2,3 тис. грн., програму запобігання серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань – 19,5тис. грн.
На часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування гіпертонічною хворобою  витрачено 202,9 тис. грн.
Відділом культури райдержадміністрації проведено ряд культурно-мистецьких заходів, відзначення державних свят, ювілейних та пам'ятних дат.
У травні 2013 року проведено презентаційний тур журналістів області, а у червні  в обласній філармоній відбувся творчий звіт Надвірнянського району присвячений 199-й річниці з дня народження Тараса Шевченка. У червні розпочато обмінні концерти між клубними закладами району.
У звітному періоді проведено заміну вікон і дверей у Тисменичанській ДМШ, відремонтовано підлогу у Надвірнянській дитячій художній школі, проведено капітальний ремонт даху Делятинської ДМШ.
Проводилась робота щодо реалізації міжнародного українсько-польського проекту розвитку туристичної велосипедної інфраструктури на території району "Велосипедом по Україні", в рамках якого буде прознаковано туристичні маршрути, створено концепцію розвитку велосипедного туризму Надвірнянщини та карту веломаршрутів.
Протягом року на виконання програми співпраці райдержадміністрації з вищими навчальними закладами району, науковцями Прикарпатського  національного університету ім. Василя Стефаника, в рамках реалізації програми "Старожитності Гуцульщини", проводились роботи щодо наукових досліджень та здійснення оцінки рекреаційних ресурсів Надвірнянського району по 50-60 показниках. Видано друком І-й том творів Заслуженого артиста України Сергія Орла,  присвячений  майбутньому міжнародному гуцульському фестивалю в м. Надвірна та проводиться робота щодо підготовки до друку ІІ-го тому зводу пам'яток історії Івано-Франківської області (селище Делятин). 
Поряд із досягненнями є ряд проблемних питань, вирішення, яких потребує комплексних заходів.
Невідкладного вирішення потребують такі проблемні питання:
1.  Виділення земельної ділянки для облаштування полігону твердих побутових відходів;
2. Виділення коштів із державного бюджету на будівництво та добудову  шкіл у селах Красна, Назавизів, Чорний Потік, Молодків, спортивного залу із плавальним басейном у ДЮСШ відділу освіти та дошкільних навчальних закладів у селах Білі Ослави, Лісна Тарновиця, Пнів і Камінне.
3. Відновлення роботи  ПАТ "Нафтохімік Прикарпаття";
4. Нарощення ресурсної бази вуглеводнів, збільшення обсягіввидобутку нафти і газу, забезпечення стабільної роботи підприємств нафтогазового комплексу.
5.     Проведення капітального ремонту доріг державної та комунальної власності;
6.     Завершення будівництва 2-ї черги підвідного газопроводу високого тиску Надвірна – Ланчин;
7.     Будівництво підвідного газопроводу до сіл Білі Ослави, Чорні Ослави, Чорний Потік;
8.     Ліквідація наслідків стихії, яка мала місце протягом 2008 та 2010 років.
9.     Виготовлення генерального плану забудови селища Битків та в інших населених пунктах району.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *