Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Івано-Франківщина завершила трансформацію ЦНАПів

Після прийняття закону про оптимізацію мережі ЦНАП їхня кількість при органах місцевого самоврядування збільшилася з 486 до 868. Уже в 19 областях завершений процес трансформації ЦНАПів «колишніх» райдержадміністрацій на ЦНАПи органів місцевого самоврядування. Це дозволяє не лише зробити адмінпослуги доступнішими, а й робить процес їх отримання швидким та ефективним.
Це області: Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Житомирська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька та Чернігівська.

У 5 областях (Вінницька, Запорізька, Полтавська, Одеська та Харківська) до кінця року залишилось утворити по 1 ЦНАП ОМС.

Про це заявив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест під час круглого столу на тему: «Доступні адміністративні послуги як індикатор реформи децентралізації» комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

«Питання трансформації ЦНАП РДА є пріоритетним. Тримаємо на постійному контролі стан утворення ЦНАП ОМС. Наразі працюємо над переданням майна з державної та спільної власності територіальних громад у власність міських, селищних територіальних громад для забезпечення функціонування ЦНАП ОМС», – зазначив Олександр Шелест.

Щоб допомогти громадам у розбудові мережі центрів, держава виділила 231 млн грн субвенції. Ці гроші спрямовані в 165 громад для трансформації ЦНАПів та підвищення якості адміністративних послуг.

Це означає, що:

5 млн українців отримають доступ до адміністративних послуг у комфортних умовах;
24 громади вперше збудують ЦНАПи;
19 громад отримають допомогу для перетворення ЦНАПів райдержадміністрації у ЦНАПи органу місцевого самоврядування;
122 громади покращать та осучаснять свої ЦНАПи, зроблять реконструкцію, капітальний ремонт та придбають нове обладнання;
відкриються понад 100 Дія Центрів;
запрацюють 50 зон Дія.Бізнес для консультацій підприємців у ЦНАП.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *