Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Івано-Франківська область увійшла до п’ятірки кращих за рівнем підготовки проектів Перспективних планів формування територій громад областей

Наближається до завершального етапу одна з найуспішніших реформ в сучасній українській державі – реформа децентралізації влади. І якщо спочатку вона сприймалася в суспільстві з певною недовірою, то сьогодні всі, хто ще не встиг до неї долучитися, намагаються встигнути це зробити. Адже ті територіальні громади, які першими стали на цей шлях, показали високий рівень спроможності та домоглися значних успіхів.
В області вже утворено 41 об’єднану територіальну громаду, до яких увійшло 176 місцевих рад. Загалом в ОТГ проживає 716,8 тис. жителів або 52,2 відс. від загальної кількості населення області. Площа усіх ОТГ складає 4105,3кв. км або 29,5 відс. від загальної площі області.

Міністерство розвитку громад та територій спільно з підкомітетом з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування в грудні 2019 року розпочали консультації щодо майбутніх перспективних планів формування територій громад областей.

Вчора, 20 січня, в Мінрегіоні заступник голови обласної державної адміністрації Світлана Онищук презентувала спільні з експертним середовищем напрацювання Івано-Франківської ОДА щодо внесення змін до Перспективного плану формування територій громад області, які передбачають 60 ОТГ. Область також представляли радник голови облдержадміністрації Валерій Крецул та заступник директора департаменту фінансів Ганна Качур. На консультації з цього питання були теж запрошені народні депутати України, представники всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, досвідчені експерти. Зокрема, в обговоренні брали участь народні депутати Володимир Тимофійчук та Олена Вінтоняк, директор регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» Руслан Панасюк, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук та керівник виконавчої дирекції Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації громад Юрій Івасюк.

Після ознайомлення з презентацією та її обговорення головуючі на консультаціях заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода і голова згаданого підкомітету профільного Комітету Верховної Ради України Віктор Безгін високо оцінили якість презентованих Івано-Франківщиною напрацювань та віднесли їх до п’ятірки найкращих серед усіх областей, а також рекомендувати продовжити роботу над удосконаленням перспективного плану формування територій громад Прикарпаття.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *