Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Івано-Франківська ОВА долучилася до національного форуму «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

24–25 листопада у місті Києві у форматі онлайн проходив Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

Ключова тема форуму – дорожня карта реалізації Закону України «Про управління відходами». Організатором заходу виступила Всеукраїнська екологічна ліга. Форум проводився за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Івано-Франківську обласну військову адміністрацію у форумі представив начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Андрій Пліхтяк.

Посадовець, зокрема, зазначає, що сьогодні внаслідок війни, через обстріли промислових підприємств, місць накопичення небезпечних відходів, об’єктів критичної інфраструктури у довкілля потрапляють отруйні хімічні речовини. На фоні багаторічних проблем поводження з відходами в Україні, однією з найгостріших проблем постало накопичення відходів війни. Снаряди, ракети та уламки від них, згорілий, пошкоджений транспорт та військова техніка, медичні відходи, акумулятори та руїни будівель, усе це – відходи, які залишаються в містах, селищах, лісах, полях, пляжах, у воді та на нашій землі після бойових дій.

Тому першочергові завдання такого заходу – визначення пріоритетних шляхів реалізації Закону України «Про управління відходами», вирішення проблем перероблення та утилізації відходів війни без негативного впливу на довкілля, сприяння залученню інвестицій у створення екологічно дружньої інфраструктури перероблення відходів, впровадження природоохоронних ініціатив та проєктів, налагодження та зміцнення транскордонного співробітництва, впровадження засад збалансованого (сталого) розвитку в Україні, реалізація екологічно дружніх, ресурсо– та енергоефективних технологій, сприяння співпраці органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *