Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Із 21 жовтня вводяться нові правила пасажирських перевезень на Прикарпатті

Сьогодні в обласній державній адміністрації під час пресбрифінгу заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Дзьомбак, координатор вакцинальної компанії в області, т.в.о. генерального директора обласної клінічної інфекційної лікарні Микола Стовбан та заступник генерального директора з питань дослідження біологічних факторів Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики МОЗ Тетяна Джус розповіли про епідемічну ситуацію щодо захворюваності населення в області на COVID-19, вакцинальну кампанію та нові правила пасажирських перевезень у регіонах, де встановлені «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Зауважувалося, що з 21 жовтня міжрегіональні перевезення пасажирів у регіонах із «жовтим», «помаранчевим» чи «червоним» рівнем епіднебезпеки будуть дозволені за умови наявності у всіх водіїв, екіпажу та пасажирів одного із цих документів, зокрема:

документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або того, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини для регіонів «жовтого» рівня епідемічної небезпеки;

наявність міжнародного, внутрішнього сертифіката або іноземного сертифіката, який підтверджує вакцинацію від COVID-19 однією дозою однодозної вакцини чи двома дозами дводозної вакцини, дозволених ВООЗ для використання в надзвичайних ситуаціях, негативний результат тестування методом полімеразної ланцюгової реакції або одужання особи від зазначеної хвороби, чинність якого підтверджена за допомогою Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія;

негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР або експрес-тесту на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години.

Зазначалося, що нові правила стосуються як регулярних, так і нерегулярних перевезень пасажирів. Йдеться про автомобільний транспорт на автобусних маршрутах, авіаційний та залізничний транспорт міжобласного сполучення.

Важливо, що відповідні правила не будуть застосовуватись до міських та внутрішньообласних перевезень, а відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу літака, пасажирів зазначених документів несе перевізник.

Наголошувалося на важливості вакцинації, необхідності пояснити людям, як діють вакцини, і наскільки вони важливі. Вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *