Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як бути здоровим у новому році

У Міністерстві охорони здоров’я України підготували низку порад, які допоможуть залишатися здоровими і бадьорими у 2019 році.
Правильно харчуйтеся та зробіть здорове харчування звичкою для усієї сім’ї

Споживайте корисні продукти з усіх груп щодня: овочі та бобові; фрукти та ягоди; цільні злаки та горіхи; молочні та кисломолочні продукти; рибу, м’ясо, яйця. Обмежте кількість солі, цукру і жирів.

Докладніше про здорове харчування: https://goo.gl/bWgpec

Будьте активними

Лише 30 хвилин фізичних вправ в день суттєво зменшать ризик інсульту, діабету та раку, продовжать тривалість та якість життя, поліпшать настрій і самооцінку (https://goo.gl/RYd3Lc). Якщо ви не маєте часу на тренування, вийдіть на прогулянку, зробіть прибирання вдома (так-так, це також фізична активність!), змініть звичний маршрут, пройдіться пішки замість проїхати кілька зупинок автобусом, припаркуйте машину трохи далі.

Більше порад: https://goo.gl/7Ybbzt

Поради, як розпочати здоровий спосіб життя: https://goo.gl/YVaeRj

Спіть достатньо

Щонайменше 7 годин сну щоночі допоможуть уникнути діабету, серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров’яного тиску, збільшення ваги та ожиріння, порушення імунної системи, погіршення психічного здоров’я, депресії.

Скільки годин необхідно спати у різному віці та як поліпшити сон: https://goo.gl/m34QEH

Не куріть

Сигаретний дим, який заповнює закриті приміщення, містить більше 4000 хімічних речовин, з яких, принаймні, 250 – шкідливі, а понад 50 викликають рак. Якщо ви маєте таку шкідливу звичку, з першого дня відмови від сигарет ваш організм почне відновлюватися, а ризики виникнення хвороб, асоційованих з курінням, зменшуватися.

5 причин кинути курити: https://goo.gl/VgZnTK

Пийте достатньо води та старайтесь обмежити споживання солодких напоїв

Норма рідини в день для дорослої людини – 4% від загальної маси тіла, тобто 2800 – 3000 мл/день при вазі 70-75 кг. Це може бути виключно вода або також рідкі страви, харчові продукти та напої. Майте на увазі, на показники потреби в рідині впливають різні фактори – індивідуальні особливості, рівень фізичної активності та температура навколишнього середовища. Головним сигналом та контролером споживання рідини є відчуття спраги.

Докладніше: https://goo.gl/hKPPuv

Не займайтеся самолікуванням

Самолікування може нашкодити. Якщо вас непокоїть стан вашого здоров’я, не шукайте порад на форумах, не питайте знайомих, не довіряйте сліпо рекламі – зверніться до лікаря та отримайте правильний діагноз і рекомендації.

Оберіть свого лікаря, якщо ще не зробили цього

Ви можете обрати терапевта, педіатра чи сімейного лікаря, не залежно від місця реєстрації. Головне – щоби ви знайшли фахівця, якому довірите своє здоров’я. Він буде не лише вирішувати проблеми зі здоров’ям, а й консультуватиме щодо профілактики захворювань, допомагатиме позбутись шкідливих звичок. А з середини цього року запрацює програма «Безкоштовна діагностика» – за направленням свого лікаря можна буде насправді безоплатно одержати понад 50 діагностичних та лікувальних послуг, серед яких 4 види біопсії, 5 видів рентгенів, 6 видів УЗД, мамографія, ехо серця: https://bit.ly/2CGCL8V

Вакцинуйтеся

Вакцинуйтеся самі і вакцинуйте дітей згідно з Календарем щеплень (https://goo.gl/ES4MUw) і надолужте пропущені щеплення якнайшвидше. Вакцинація – найдієвіший спосіб попередити інфекційні захворювання. Вакцини, що входять до національного Календаря щеплень, закуповуються за державний кошт і надаються безоплатно, у тому числі – вакцина від дифтерії та правця для дорослих.

Від яких хвороб захищає вакцинація: https://goo.gl/RvGW4Y

Перевірити наявність вакцини у вашій області: https://goo.gl/56N2bK

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *