Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як цифрова трансформація працює під час війни

Щотижня в Дії з’являються нові послуги. Мільйони людей, від обласних центрів до невеличких селищ, можуть користуватись онлайн-сервісами. Це – колосальне заощадження часу та коштів і для людей, і для держави.

Головні цифри 2022 року:

 • 6 мільйонів нових користувачів у застосунку Дія
 • 16 нових послуг та 3 цифрові документи у застосунку Дія
 • Більше 5 тисяч нових партнерів Дії
 • 39 нових послуг на порталі та у застосунку Дія
 • єВорог: 438 тис користувачів
 • Реєстрація пошкодженого майна: більше 300 тис заяв
 • Соціальні виплати для ВПО та безробітним. 1,4 млн заяв про допомогу ВПО
 • Військові облігації: 211 млн грн підтримки економіки України завдяки купівлі 212 тисяч облігацій
 • єОселя – революційна цифрова іпотека, 24 тис заяв
 • Дія ТВ: 1,2 млн переглядів Чемпіонату світу з футболу та 1 млн переглядів Євробачення (також голосування – 166,7 тисяч голосів)
 • Для того, щоб кожна громада самостійно керувала процесами цифрового розвитку, Мінцифра запровадила посаду СDТО — заступників із цифрового розвитку та цифровізації. Офіційно призначено 17 CDTO.

Громади часто мають проблему у виборі цифрових продуктів, тому розроблено Маркетплейс цифрових рішень для громад – каталог, що допоможе знайти та порівняти цифрові рішення.

Понад 800 цифрових лідерів/лідерок відвідали 8 форумів у межах Українського тижня регіональної цифрової трансформації – Digital Regions Week. Завдяки серії заходів по всій Україні вдалось поділитися досвідом впровадження цифрових рішень з іншими громадами та налагодити нові партнерства між державою та бізнесом.

Затверджено 5 регіональних програм інформатизації за погодженням Мінцифри. Загалом затверджено 15 регіональних програм інформатизації (РПІ). Загальний державний бюджет на розвиток цифрової трансформації у регіонах в 2022 році становив 188,3 млн грн.

За підтримки Фонду Східна Європа спільно із консалтинговою компанією Deloitte розроблено інструментарій вимірювання цифрової зрілості у громадах України. Проведено апробацію дослідження у 5 територіальних громадах, що презентують усі макрорегіони України, та напрацьовано методологію реалізації Індексу ЦТ у громадах України.

Швидкісний інтернет, розвиток ЦНАПів, режим paperless‎, доступ до базових е-послуг, цифрова освіта, інституційна спроможність облдержадміністрацій, візитівка області та галузева цифрова трансформація — це ті національні проєкти, які входять до індексу.

«Цифрова трансформація регіонів залишається пріоритетом Мінцифри. Завдяки онлайн-сервісам можемо піклуватись про людей всюди, де б вони не проживали. Батькам новонародженої дитинки не потрібно їхати до міста, щоб оформити документи на малечу. З послугою єМалятко все можна зробити онлайн в Дії. Підприємці можуть відкрити ФОП за 2 секунди. А внутрішньо переміщеним особи у кілька кліків знятись з обліку. Це колосальне заощадження коштів та часу і для людей, і для держави. Цифрова трансформація щодня допомагає полегшити життя українців у регіонах», – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

З усіма досягненнями і перемогами Мінцифри можна ознайомитися за посиланням: https://2022.thedigital.gov.ua

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *