Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як діяти в період пожежної небезпеки

  Відповідно до законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про правовий режим воєнного стану», пункту 8 статті 31, статті 88 Лісового кодексу України, указів Президента України від 24.02.2022 № 68/2022 «Про утворення військових адміністрацій» та від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ (зі змінами). Порядку організації охорони і захисту лісів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2022 № 612 (зі змінами). Правил пожежної безпеки в лісах України, затверджених наказом Державного комітету лісового господарства України від 27.12.2004 № 278, враховуючи лист Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства від 16.04.2024 № 09/677-24, з метою запобігання реальній загрозі виникнення пожеж у лісах, мінімізації їх наслідків та забезпечення пожежної безпеки в лісах:

– заборонити у період високої пожежної небезпеки протягом 2024 року (при встановленні IV і вище класу пожежної небезпеки за умовами погоди) відвідування лісів населенням і в’їзд до лісів (крім транзитних шляхів) механічних транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для потреб лісового та мисливського господарства, забезпечення оборони, громадської безпеки і порядку, транспортних засобів державних природоохоронних служб і правоохоронних органів при виконанні службових обов’язків, пожежних машин та іншої техніки для гасіння пожеж.

В   Надвірнянському  районі  після оголошення пожежної небезпеки

IV і та V класу представники держлісохорони перекриватимуть шлагбаумами в’їзд на територію лісових господарств та  проводитимуть постійний контроль працівники правоохоронних органів.

В’їзд у ліси не допускатимуть автомобілі, мотоцикли чи будь-який інший транспорт, що має двигун внутрішнього згоряння, обмежуватимуть для фізичних і юридичних осіб, щоб не допустити виникнення і розповсюдження лісових пожеж. Бо що більша кількість відвідувачів у лісі (у період високої пожежної небезпеки ),  то більша ймовірність виникнення лісової пожежі. Саме через спалювання сухої трави, а також необережне поводження з вогнем й спалахують лісові пожежі. Вогонь перекидається із сухої трави й поширюється миттєво. Коли високий клас пожежної небезпеки — ризик виникнення займань є надзвичайно високим.

 

                          

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *