Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як оформити посвідчення багатодітної сім’ї

Відповідно до Закону України «Про охорону дитинства» сім’я вважається багатодітною, коли:

подружжя перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує 3-х і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько / мати, який (яка) проживає разом з 3-ма і більше дітьми та самостійно їх виховує. Після досягнення 18 р. (але не довше, ніж до закінчення закладу освіти АБО досягнення 23 р.) до складу багатодітної сім’ї включаються також діти, які навчаються за денною або дуальною формою у:

 1. закладах загальної середньої освіти;
 2. закладах професійної (професійно-технічної) освіти;
 3. закладах фахової передвищої освіти;
 4. закладах вищої освіти.

Отримати посвідчення батьків багатодітної сім’ї / посвідчення дитини з багатодітної сім’ї.  Дітям з багатодітної сім’ї посвідчення видаються з 6 р., а після досягнення дитиною 14 р. в посвідчення вклеюється нова фотокартка.

Куди можна звернутися для отримання посвідчення?

За вибором заявника (незалежно від місця проживання):

 1. до органів соціального захисту населення;
 2. до ЦНАПів;
 3. до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Зверніть увагу! Наразі відсутня можливість отримати послугу в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг або Дію. Разом із тим пакет документів також можна направити поштою (реєстрованим поштовим відправленням).

Які документи потрібні для отримання посвідчення?

 • заява https://cutt.ly/W9xVbK1
 • одна фотокартка (кольорова або чорно-біла) розміром 30 × 40 міліметрів;
 • копія свідоцтва про народження дітей;
 • копія свідоцтва про шлюб (не стосується батьків, які не перебувають у шлюбі);
 • копії сторінок паспорта громадянина України кожного з батьків із даними про прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату видачі паспорта /копія посвідки на постійне проживання батьків, якщо вони є іноземцями або особами без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах;
 • додаткові документи:

а)  у разі народження дитини за межами України – копія свідоцтва про народження дитини (за умови її легалізації та з нотаріальним перекладом на українську мову);

б) у разі навчання особи віком від 18 до 23 р. за денною формою навчання за межами України – копія довідки із закладу освіти (за умови її легалізації та з нотаріальним перекладом на українську мову);

в) для продовження строку дії посвідчення після 18 р. (до 23 р.), якщо дитина навчається за денною формою навчання у закладі загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, – довідка із закладу освіти.

г) у разі реєстрації повторного шлюбу та проживання із дітьми від попереднього шлюбу – документи, що підтверджують факт виховання дитини одним із батьків (копія рішення суду із зазначенням місця проживання дитини з одним із батьків; копія рішення суду про позбавлення батьківських прав; копія свідоцтва про смерть одного із батьків тощо).

 

       Посвідчення видаються безоплатно протягом 10 робочих днів.

 

 

Сектор Надвірнянське бюро правової допомоги

відділу надання безоплатної правової допомоги

Івано-Франківського місцевого центру

з надання БВПД

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *