Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Як підтримати переселенців і допомогти їм налагодити життя у новій громаді

Про це дискутували під час регіонального форуму «Інтеграція переселенців в Івано-Франківському регіоні: проблеми, рішення та роль Ради ВПО».

Те, яким буде нове життя переселенців, залежить від громадського сектору, бізнесу, місцевої влади. Та, безумовно, від них самих.

Головна мета форуму – виробити спільне бачення шляхів підтримки, адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених людей, почути про їхні потреби. А ще – з’ясувати, як підвищити рівень співпраці влади та громади у цій галузі й поділитися позитивним досвідом проєктів.

Захід відбувся як майданчик для спілкування між ВПО, владою, бізнесом і громадським сектором. Адже саме координація їхніх зусиль допоможе переселенцям стабілізувати життя на новому місці та відчути себе частиною громади. Одним з інструментів у цій співпраці є Рада з питань ВПО.

Зазначимо, що форум пройшов у межах програми Єднання заради дії, що реалізується IREX in Ukraine разом з Благодійною організацією “Благодійний фонд “Стабілізейшен Суппорт Сервісез” та за підтримки Державного департаменту США.

Участь у заході взяла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.

Вона зазначила, що з перших днів війни обласна військова адміністрація активно долучилася до допомоги внутрішньо переміщеним людям. Було створено Координаційний штаб для ВПО, відкрито «гарячі» лінії для надання консультацій переселенцям з приводу поселення.

«Всі разом в умовах проведення активних бойових дій ми об’єдналися, щоб допомогти людям, котрі змушені були залишити рідні домівки у пошуках безпечних місць проживання. За одну ніч нам вдалося створити 20 тисяч ліжко-місць, – розповіла Людмила Сірко. – Сьогодні перед нами вже нові виклики – покращити умови проживання переселенців, адже більшості з них немає куди повертатися, побудувати в області соціальне житло, інтегрувати людей, забезпечити їх роботою, а дітей – дошкільною освітою. Тільки в єдності ми зможемо все здолати».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *