Керівник профільного управління ОДА взяв участь у Київському міжнародному форумі з кібербезпеки 2024
Днями начальник управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Івано-Франківської облдержадміністрації Ігор Фіняк взяв участь (онлайн) у форумі з питань кібербезпеки.
Мультиформатне обговорення стратегій і тактик протидії сучасним кіберзагрозам відбулося за участю широкого кола політиків, експертів, лідерів думок та міжнародних партнерів, представників Державного департаменту США, країн НАТО та ЄС.
Завдання форуму – визначення сфер для покращення кібербезпеки та кіберстійкості. Акумулювання українського практичного досвіду протистояння кіберзагрозам. Формування національної професійної спільноти з кібербезпеки. Залучення та співпраця з міжнародними партнерами щодо усіх питань, пов’язаних із безпекою та стабільністю цифрового простору. Демонстрація стійкості української системи кібербезпеки та потенціалу для її розбудови.
На офіційному відкритті заходу побував секретар РНБО України Олексій Данілов, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністра цифрової трансформації України Михайло Федоров, CEO, CRDF Global Майкл Дігнем.
«Щоб Україна ефективно протидіяла атакам ворога, потрібно посилювати співпрацю з іноземними спеціалістами, оновлювати законодавство відповідно до стандартів НАТО та забезпечувати якісне навчання з кіберзахисту в ЗВО. Над кожним із цих пунктів працюємо зараз». Про це Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров говорив на Міжнародному форумі з кібербезпеки «Стійкість під час кібервійни».
Виступи ключових спікерів пройшли у форматі стратегічних сесій з актуальних питань, а саме йшлося про:
– Великі державні та приватні підприємства як елемент кіберстійкості держави;
– Кіберстійкість: Досвід України для світу. Розвиток інноваційних продуктів в Україні. Кібербезпека регіонів: формула захисту;
– Посилення стійкості національної системи кібербезпеки через освіту та розбудову спроможностей;
– Месенджери: Зручність VS безпека. Роль розвідки кіберзагроз для забезпечення стійкості держави та бізнесу;
– Протидія сучасним гібридним загрозам;
– «Ботоферми», як інструмент російських інформаційних операцій;
– Кібератака як метод дезінформування населення;
– «Брама» — платформа, що обʼєднала суспільство і державу у протидії ворожій пропаганді;
– Стратегія інформаційної безпеки – основний документ у сфері захисту інформаційного простору.
Підсумком форуму стало обговорення актуальних загроз кібербезпеки, обмін досвідом та найкращими практиками у сфері захисту інформації, викриття нових технологій та методів захисту від кібератак. А також пройшли демонстрації продуктів та послуг у галузі кібербезпеки.
0 Коментарі