Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Бюджетні закупівлі – під пильним контролем

З жовтня 2023 року на Прикарпатті працює робоча група «Прозорість та підзвітність», завдання якої стежити за використанням бюджетних коштів. Про результати її роботи за цей період йшлося під час розширеної наради за участю керівників структурних підрозділів Івано-Франківської ОДА, районних державних адміністрацій та голів територіальних громад. Традиційно розпочали захід із хвилини мовчання за полеглими воїнами, а опісля – вручили обласні відзнаки та нагороди. Відтак обговорили актуальні питання порядку денного. Першим був звіт про діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність».
Так, за перші два місяці її роботи в області було скасовано низку тендерних закупівель, що стосувалися благоустрою, ремонту адмінбудівель, закладів культури, придбання оргтехніки тощо на загальну суму 💸понад 43 мільйони гривень. Натомість ці кошти голови громад зобов’язалися спрямувати на підтримку українського війська.
☝🏼Ще до кінця 2023 року територіальні громади, звіт про фінансову діяльність яких заслухали на засіданні групи, переглянули і оптимізували бюджетні видатки від надходжень військового ПДФО з метою перерозподілу коштів на потреби оборони та війська. Окрім того, збільшили планові витрати на забезпечення військових формувань на 82 млн грн. І ще ➕ 10 мільйонів гривень громади спрямували на цільові програми підтримки війська.
👥 Долучили до моніторингу державних закупівель і громадськість Прикарпаття. На сайті Івано-Франківської ОДА діє спеціальна форма, з допомогою якої можна поінформувати робочу групу про неналежне, на їхню думку, використання бюджетних коштів. Усі звернення, які надходять, перевіряються, а відтак пропонуються до розгляду.
Група продовжила свою роботу і цього року. Уже заслухали голів майже десяти громад й проаналізували місцеві бюджети на 2024 рік, зокрема прогнозовані видатки на підтримку військових формувань.
👉🏻Варто зазначити, що 2024 року 48 громад Прикарпаття передбачили кошти на обороноздатність та допомогу ЗСУ. Проте є такі, які не заклали фінансовий ресурс на підтримку наших захисників.
Вкотре закликаю голів громад та депутатські корпуси не забувати про те, що в країні триває повномасштабна війна. Чимало наших жителів сьогодні на передовій у запеклих боях виборюють вільне майбутнє для усіх нас і потребують нашої допомоги. Тому задля цього мусимо працювати усі разом. Щодня. І така динаміка має тривати й надалі по всій області. Адже наша спільна мета – підсилення війська задля наближення справедливої Перемоги України.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *