Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Кількість прихильників реформи децентралізації на Прикарпатті збільшується

Завдяки належному анонсуванню, інформаційно-роз’яснювальний семінар із підтримки децентралізації, організований в рамках проекту USAID ДІАЛОГ та програми IREX «Бібліоміст» 15 жовтня цього року зібрав у Коломийській центральній районній бібліотеці близько 60 активних прихильників реформи.

Працівники соціальної сфери району та міста, керівники структурних підрозділів органів влади, органів місцевого самоврядування та просто активні мешканці громади конструктивно обговорювали з експертом Офісу реформ в Івано-Франківській області Ярославом Арабчуком реальні переваги  та виклики добровільного об’єднання територіальних громад.

Жвава дискусія підсилювалася і тим, що у залі присутніми були представники населених пунктів, які увійшли до складу першої в Україні Печеніжинської об’єднаної територіальної громади. Активний спікер реформи сільський голова села Княждвір Д. Чорний безпосередньо зустрічається із реальними проблемами, які супроводжують добровільне об’єднання і можуть бути вирішені лише шляхом внесення змін у нормативно-правові акти, які регулюють процеси децентралізації. Турбують Печеніжинську об’єднану територіальну громаду питання створення генерального плану населеного пункту, плану зонування території населеного пункту, детального плану території, а, основне, вартість та джерела фінансування робіт з планування територій.

Представники робочої групи Печеніжинської ОТГ висловили занепокоєння й тим, що при формуванні паспортів громад не врахована реальна кількість населення станом на сьогоднішній день, внаслідок чого громада втрачає понад 3 тис. осіб, що суттєво впливає на субвенції з державного бюджету.

Сільський голова села Молодятин М. Гриньків висловив глибоке занепокоєння станом майбутнього фінансування закладів культури.  Відкритим залишилося питання про те, чому культура, як основа духовності нації, не отримає жодної фінансової підтримки держави. Аналогічне питання щодо фінансування без участі держави стосувалося і сфери фізичної культури і спорту.  

Кваліфіковані виступ та роз’яснення експерта Офісу реформ Я. Арабчука забезпечили більшу кількість прихильників реформи децентралізації. На завершення присутні мали змогу переглянути інфографічний відеофільм «Час робити великі зміни! Про реформу, яку всі бояться і без якої ніяк!»

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *