Компенсацію від держави по впровадженню енергоефективних заходів повинен отримати конкретний споживач – Геннадій Зубко
«Я розумію, що сьогодні в зв’язку з високою відсотковою ставкою по кредитам енергосервісні компанії мають досить серйозну проблему з залученням коштів, щоб виконувати роботи, — зазначив Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час години запитань до Уряду на засіданні Верховної Ради.
«Тому наразі разом з Європейським інвестиційним банком ми відпрацьовуємо механізм під окреме довге дешеве кредитування таких компаній. Але логіка полягає в тому, щоб компенсацію тіла кредиту отримувала не енергосервісна компанія, яка заробляє кошти, а безпосередньо громадяни України, які проживають або в ОСББ або в індивідуальних будинках. Фонд енергоефективності, концепцію якого запропонував Мінрегіон, має дати відповідь на низку запитань: яким чином держава мотивує людей вкладати кошти, яким чином держава може спрямувати залишок субсидій на енергоефективні заходи, яким чином забезпечити прозорість взаєморозрахунків всередині ринку для того, щоб вивести теплокомунальні підприємства на економічно обґрунтований рівень», — додав Віце-прем’єр.
Геннадій Зубко звернувся до народних депутатів з проханням долучитися до цієї роботи, щоб разом відпрацювалти рішення, як забезпечити максимальну ефективність Фонду, щоб врахувати всі інтереси і можливості цього ринку.
Нагадаємо, що при Мінрегіоні наразі працює робоча група по Фонду Енергоефективності, до якої увійшли представники різних міністерств і донорських організацій. Її завдання – напрацювати всі необхідні законодавчі зміни та нормативно-правові акти для створення та початку роботи Фонду Енергоефективності.
0 Коментарі