Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Кожен місцевий депутат та міський голова повинен стати лідером проведення децентралізації у своєму регіоні, – Геннадій Зубко

  Кожен місцевий депутат та міський голова повинен стати лідером проведення децентралізації у своєму регіоні. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час виступу на ХІ Українському муніципальному форумі.

«Перший раз за всю історію незалежної України Президент передає свої повноваження місцевому самоврядуванню», – підкреслив Геннадій Зубко.

«Дуже важливо в кожній громаді знайти лідера, який чітко пояснить ті переваги, які матиме село чи селище, що пройде об'єднання. Хотів би попросити, щоб кожен із місцевих депутатів, мерів став саме таким лідером реформи у своїй громаді», – наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

Геннадій Зубко підкреслив, що «важливо прибрати політику із цієї реформи, оскільки політика нас заводить постійно у глухий кут».

«Децентралізація – це тільки інструмент. Головне – це регіональний розвиток і те, як регіони будуть конкурувати за інвестора. Децентралізація рухає всі інші реформи – дерегуляцію, енергоефективність, реформу земельних відносин, можливість розвиватись громадам», – зауважив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра України, окрім уже проведеної бюджетної та податкової децентралізації, очікується впровадження децентралізації повноважень у сфері земельних відносин та реалізацію принципу повсюдності місцевого самоврядування. «Це збільшить площу земельних ресурсів в розпорядженні об’єднаних територіальних громад  з 4% до 84% та відповідно зменшить – у розпорядженні виконавчих органів влади з 96% до 16%», – повідомив він.

Геннадій Зубко зауважив, що Одеська область не прийняла перспективний план розвитку території: «Я очікую, що після цього Форуму Одеська обласна рада затвердить свій перспективний план розвитку, але не для Уряду, а для своєї громади – можливості та принципи розвитку».

«Для того, щоб отримати нові повноваження, ви повинні довести свою ефективність. Перспективний план – це і є побудова ефективних, спроможних громад, які отримають статус, повноваження і ресурси. Громадам потрібно лише сформувати своє бачення розвитку», – наголосив урядовець.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *