Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Креативні індустрії та роль діджиталізації у їх розвитку – тема виступу на форумі віцепрем’єр-міністра Михайла Федорова

Сьогодні під час третього дня роботи Всеукраїнського форуму «Україна 30. Культура. Медіа. Туризм» ішлося про креативні індустрії та роль діджиталізації у їх розвитку.
Віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів, що Мінцифра має чотири ключові цілі, серед яких — підвищити частку IT-індустрії у ВВП країни з 3,7-4,2% до 10%. З цією метою було розроблено проєкт Дія City, який сприятиме розвитку цифрової економіки України.

«Зараз ІТ-сектор органічно зростає на 20-30% щороку. Ми, як команда, яка будує цифрову державу, розуміємо, що потрібно не заважати, а допомагати розвиватися індустрії. Тому ми розробили проєкт Дія City, який створює найкращі податкові та правові умови. Проєкт розробляється в тісній співпраці з індустрією”, зазначив міністр.

Ішлося про те, що одна із головних цілей Дія City — стимулювання розвитку цифрової економіки на наступні 15 років, адже сьогодні більшість ІТ-компаній працює за системою ФОПів, яка передбачає сплату податків у розмірі 5% від доходу. І замість того, щоб підвищувати податки, потрібно легалізувати систему, яка працює сьогодні.

«Крім того, Дія City — це можливість забезпечити взаємовигідні відносини компаній та їхніх працівників через запровадження GiG-контрактів. Індустрія отримає елементи англійського права, захист прав на інтелектуальну власність, спеціальну модель оподаткування, гнучкі умови працевлаштування та іноземні венчурні інвестиції. Ми зібрали найкращий світовий досвід та плануємо втілили його у проєкті Дія City», – наголосив Михайло Федоров.

Своєю чергою міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко відзначив, що креативні індустрії – це сфера, яка спрямована у майбутнє, і яка має бути у топі державних пріоритетів. Тому при КМУ створено Раду з розвитку креативних індустрій, яка напрацьовуватиме пропозиції з основних напрямків індустрій.

Спікери, а це представники сфери бізнесу креативних індустрій, наголосили на тому, що почався живий діалог та напрацьовано інструменти для співпраці.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *