Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Круглий стіл» з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у райдержадміністрації відбулося засідання «круглого столу». У роботі «круглого столу» взяли участь заступник голови райдержадміністрації Ярослав Гундяк, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, голова районної організації «Союз Чорнобиль України» Роман Бенюк, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Марія Юрчило, заступник начальника Надвірнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Дмитро Наливайко, директор комунального підприємства “Надвірнянський некомерційний центр первинної медичної допомоги” Емілія Сем’янів.
Учасники обговорили низку важливих питань. Зокрема, йшлося про заходи із поліпшення умов соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб з інвалідністю з їх числа. Піднімались питання й щодо пенсійного, медичного забезпечення, пільгового проїзду в автотранспорті, збільшення фінансування на статутну діяльність ГО «Союз Чорнобиль України», передплати газети «Народна воля».
Підсумовуючи обговорені питання, заступник голови райдержадміністрації Ярослав Гундяк наголосив, що не дивлячись на складну ситуацію в країні, незмінним залишається в районі пріоритетний напрямок щодо посилення уваги до повсякденних потреб жителів району, які мають статус потерпілих та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Посадовець також висловив вдячність та запевнив у підтримці учасників та потерпілих у Чорнобильській катастрофі.
На обліку в управлінні соціального захисту населення РДА перебуває 292 особи, які мають право і користуються пільгами, а саме:
І категорія – 30 осіб;
ІІ категорія – 120 осіб;
ІІІ категорія – 88 осіб;
Дружини померлих учасників ЧАЕС -23 особи;
Діти потерпілих від Чорнобильської катастрофи – 31особа.

Додамо, що саме 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Зараз цю подію багато хто називає просто Днем ліквідатора. Цей день пам’яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *