Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Легалізація робочих місць дозволить збільшити дохід бюджету і сприятиме розвитку економіки краю, – Віталій Федорів

Подолання тіньової зайнятості та легалізації робочих місць – один із пріоритетів у роботі відповідних служб на 2020 рік не тільки на рівні області, але й по всій Україні. Про це проінформував начальник управління Держпраці в Івано-Франківській області Ігор Росипайло, доповідаючи про здійснення заходів щодо легалізації заробітної плати.
Питання розглядалося в ході онлайн-наради під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва. Активізувалася робота у даному напрямку на загальнодержавному рівні із 22 січня цього року і триватиме до кінця лютого. Виявлення нелегальних працівників на підприємствах здійснюється поетапно. Вже завершилася інформаційно-роз’яснювальна кампанія про неприпустимість використання нелегальної праці та виплати зарплати у конвертах. Опісля посадовці будуть аналізувати зібрану інформацію та проведуть інспектування. У зоні ризику перебувають в першу чергу ті, хто працює у сфері торгівлі, тимчасового розміщування та організації харчування.

Впродовж січня цього року фахівці управління Держпраці в Івано-Франківській області спільно з органами місцевого самоврядування, Державної податкової служби, Пенсійного фонду, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, а також місцевих держадміністрацій проводили інформаційні заходи із суб’єктами господарювання області щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин. Загалом охопили понад шість тисяч суб’єктів господарювання.

Наголошувалося, що позиція уряду – не оштрафувати бізнес, а попередити та вивести із тіні зайнятість. Адже незадекларована праця має негативні наслідки, як для працівника та роботодавця, так і для економіки та соціального захисту країни. «Легалізація робочих місць дозволить збільшити дохід бюджету і сприятиме розвитку економіки краю», – підкреслив Віталій Федорів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *