Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – актуальна тема сьогодення

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – актуальна тема сьогодення

 

Легалізація заробітної плати та зайнятості населення – актуальна тема сьогодення

 

      У нинішніх умовах проблемою залишається легалізація зайнятості населення та заробітної плати, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів по недопущенню виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб'єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати, повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
      В умовах дефіциту вільних вакансій, працівники, з метою працевлаштування, досить часто погоджуються на будь-які запропоновані роботодавцем умови. У такому випадку працівники, працевлаштовані нелегально, у виникненні будь-яких проблем стають повністю безправними перед роботодавцем, бо по відношенню до працівника не діють передбачені трудовим законодавством державні гарантії.
      Усвідомлюючи важливість цієї проблеми, більшість роботодавців працюють у законодавчому полі. Але є й такі, які, намагаючись отримати якомога більший прибуток, ухиляються від сплати податків, використовують працю громадян без належного оформлення трудових відносин та пропонують зарплату в “конвертах”.
      Надходження в бюджет – це кошти для соціальної сфери, шкіл, дитячих садків, лікарні послугами якими користуються без виключення всі жителі району. Тому, перед районною робочою групою щодо детінізації зайнятості населення поставлені перш за все, завдання детінізації трудових відносин, а також здійснення соціального захисту працюючого населення, винайдення додаткових резервів по створенню нових робочих місць у районі, розширення сфери застосування праці та зниження рівня безробіття, наповнення бюджету.
      Так, протягом 2013 року районною робочою групою щодо детінізації зайнятості населення здійснено обстеження 378 суб’єктів господарської діяльності щодо дотримання ними трудового та податкового законодавства. В ході обстежень виявлено 168 найманих працівників, з якими підприємці не уклали трудові договори в письмовій формі згідно чинного законодавства.
     За результатами обстежень в січні – грудні 2013 року підприємцями було укладено 139 трудових договорів, в томі числі 4 особи зареєструвалися як приватні підприємці та легалізовано заробітну плату на суму 187,1 тис. грн..
     Шановні наймані працівники, пам'ятайте, що влаштувавшись на роботу підприємець має заключити з Вами трудовий договір, який засвідчується печаткою центру зайнятості. Для того, щоб працівнику був зарахований повний місяць страхового стажу заробітна плата повинна виплачуватись відповідно до встановленого законодавством мінімального розміру (з 1 січня 2014 року –         1218 грн., з 1 липня – 1250 грн., з 1 жовтня – 1301 грн.) та з якої мають бути сплачені внески до Пенсійного фонду.
      Суб'єктам підприємницької діяльності теж слід пам'ятати: використання нелегальної робочої сили, неоформлення трудових відносин або несвоєчасна реєстрація трудових відносин з найманим працівником – це порушення трудового законодавства, яке передбачає адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність. 
 
 
Начальник відділу праці та
соціально-трудових відносин                                                 Галина Федорович
 
 
Начальникуправління                                                            Андрій Креховецький
            

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *