Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Легалізація заробітних плат – вимога часу

Сьогодні легально сплачена заробітна плата має вирішальне значення і значний вплив на наповнення бюджетів соціальних фондів, а отже – на соціальну сферу держави та поліпшення добробуту населення. На поточний рік в області заплановано надходження єдиного внеску в сумі 3,664 млрд. грн. Такий прогноз обґрунтований і включає в себе роботу з легалізації доходів. Що можливо лише при суттєвій її активізації з боку всіх органів влади та самоврядування на місцях. Так у районі розроблено спільні заходи щодо легалізації трудових відносин та збільшення фонду оплати праці.
Управління Пенсійного фонду постійно взаємодіє з органами влади для боротьби з тіньовою зайнятістю. Щокварталу проводяться планові перевірки суб’єктів господарювання та вживаються заходи щодо забезпечення повноти, своєчасності надходження відомостей зі звітності страхувальників, їх актуальності та якості.
Необхідно спільні сили направити на боротьбу з існуючими схемами  тінізації заробітної плати.
Перша:  переведення робітників на неповний робочий час.
Друга:  укладання договорів цивільно-правового характеру.
Третя: працюючим пенсіонерам пропонують оформитися приватними підприємцями у зв’язку з наданою їм пільгою не сплачувати ЄСВ.
Четверта: ухилення від офіційного оформлення трудових відносин (фактично наймані працівники виводяться поза штат фірми).
Зараз триває активна спільна робота з усіма зацікавленими державними та контролюючими службами з платниками, які нараховують зарплатню нижче середнього рівня в різних сферах економічної діяльності. Вивчаються стан фінансово-господарської діяльності, питома вага витрат на оплату праці і таким чином прораховується ресурс для збільшення заробітної плати.
Використовується також весь різноплановий спектр інформаційно-комунікаційних засобів для роз’яснення особистої відповідальності найманих працівників за своє соціальне страхування та за формування свого майбутнього пенсійного забезпечення.
 
Начальник фінансово-економічного відділу
Надвірнянського об’єднаного управління ПФУ                                              Тетяна Свідрук
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *