Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Літня школа для прийомних батьків/батьків-вихователів

 
     Надвірнянський район в черговий раз приймав Літню школу для прийомних батьків/батьків-вихователів.

 
     Надвірнянський район в черговий раз приймав Літню школу для прийомних батьків/батьків-вихователів.
Метою Літньої школи є: підвищити рівень компетентності прийомних батьків/батьків-вихователів з питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей. Під час Літньої школи батьки відвідують заняття, на яких обговорюються основні проблеми, що виникають у житті дітей та сімей після створення прийомної сім’ї чи ДБСТ, мають можливість обговорити та оцінити шляхи їх вирішення, краще усвідомити завдання, реалії та проблеми подальшої роботи, добре відпочити разом зі своїми дітьми та іншими сім’ями.  
Чудовим місцем для навчання та відпочинку стало смт.Делятин (готель «Маливо»)- карпатська природа сприяла створенню дружньої  атмосфери, зближенню та порозумінню. Цьогоріч Літня школа прийняла 30 учасників – це прийомні батьки, разом з рідними та прийомними дітьми та батьки-вихователі разом із своїми вихованцями, а також соціальні працівників центрів соціальних служб. З Надвірнянського району взяла участь 1 прийомна сім’я.
В ході навчання з прийомними батьками були проведені лекції, бесіди, тренінгові заняття, надані індивідуальні психологічні консультації. Родини отримали корисну інформацію з питань прав дитини; ознайомилися з правами та обов’язками батьків та осіб, що їх замінюють; обговорено закономірності вікового розвитку дитини на різних етапах становлення, особливостями емоційно-вольової сфери дітей підліткового та юнацького віку; сім’ї отримали інформацію стосовно соціалізації прийомних дітей у суспільство.
Після завершення Літньої школи прийомні батьки та батьки-вихователі отримали довідку про підвищення кваліфікації.
 Станом на 1.08. 2013 р. у Івано-Франківській області  функціонує  70 прийомних сімей, у яких виховується 99 дітей та 4дитячих будинки сімейного типу, у яких виховується 29 дітей-вихованців  ( з них   6   прийомних   сімей, в яких   виховуються    дітей, у Надвірнянському районі). Всі вони перебувають під соціальним супроводженням ЦСССДМ. Відповідно до нормативно-розпорядчих документів, прийомні батьки та батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу кожні два роки проходять відповідні навчання з метою підвищення кваліфікації, які організовує  Івано-Франківський  обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *