Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Люди мають отримувати своєчасну інформацію про новації у призначенні житлових субсидій, – Світлана Онищук

Департамент соціальної політики облдержадміністрації вживає необхідних заходів, щоб субсидії жителям Івано-Франківщини на оплату житлово-комунальних послуг були призначені та виплачені своєчасно і в повному обсязі. Коштів для відповідних виплат є достатньо.

Про це сьогодні під час щотижневої наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук заявив директор департаменту соціальної політики ОДА Володимир Корженьовський.

За словами посадовця, профільний департамент облдержадміністрації щотижнево проводить моніторинг надання населенню житлових субсидій.

Він також повідомив, що з початку опалювального періоду понад 8 тис. сімей звернулися з заявами та деклараціями для призначення субсидії. Наразі житлові субсидії отримують понад 95,2 тис. домогосподарств, а це – 22 відсотки від загальної кількості домогосподарств області. 5,7 тис. із них – відмовлено у призначенні житлової субсидії.

Середній розмір субсидії в опалювальному сезоні 2021-2022 року складатиме близько двох тисяч гривень, а у разі підвищення тарифів субсидії будуть перераховуватися автоматично, жодних додаткових заяв чи інших документів від людей не потрібно. Зазначимо, що з травня цього року субсидії надаються тільки в грошовій готівковій формі.

Володимир Корженьовський також зауважив, що відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 25.03.2020 № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» передбачено, що на період карантину для регіонів із встановленим «червоним» рівнем епідемічної небезпеки розрахунок житлових субсидій проводиться з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату централізованого постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електроенергії та природного газу для приготування їжі і підігріву води незалежно від кількості днів дії карантину зазначеного рівня епідемічної небезпеки на місяць. Тож, у жовтні та листопаді 2021 року домогосподарствам області розрахунок житлової субсидії здійснено на збільшені соціальні нормативи автоматично. Сім’ї, які на сьогоднішній день ще не отримують субсидію, та звернуться за нею впродовж двох місяців з початку опалювального сезону, житлова субсидія буде призначена з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання. Тобто, якщо звернення надійде до 15 грудня, то право на отримання субсидії буде розглянуто з жовтня.

Серед іншого на нараді мовилося й про перевірки інформації, поданої громадянами для отримання соціальної адресної допомоги, пільг, житлової субсидії, інших виплат, що здійснюються за рахунок державного та місцевих бюджетів (верифікацію та моніторинг державних виплат). За результатами верифікації, які надало Міністерство фінансів України, сума коштів яка підлягала поверненню на 1 листопада поточного року становить 1097,6 тис. грн, сума повернутих коштів становить 633,5 тис. гривень.

Керівниця області Світлана Онищук, підсумовуючи сказане, висловила переконання, що важливим на сьогодні є посилення роз’яснювальної роботи серед мешканців області про зміни у законодавстві щодо призначення житлових субсидій. Зокрема, вона доручила приділити особливу увагу роботі «гарячих ліній» установ соціального захисту, щоб люди зверталися та отримували своєчасну інформацію.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *