Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Максим Степанов дав роз’яснення щодо положень та правил дії адаптивного карантину в країні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні.
Він зазначив, що Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.

«Ми чесно та прозоро висвітлюємо ситуацію в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чи потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. В Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Всі розрахунки здійснюються у автоматичному режимі, людський фактор тут відсутній. Єдиний пріоритет – здоров’я та безпека українців», – зазначив очільник МОЗ.

Обмеження відповідно до зони, визначеної для кожного конкретного району чи міста, почали діяти на місцях 3 серпня. Вони будуть переглядатись щотижня у залежності від епідемічної ситуації.

«У поділі на зони поширення епідемічної небезпеки COVID-19 все чітко систематизовано, там немає людського фактора. Є цифри, які відображають реальну небезпеку в тому чи іншому регіоні», – підкреслив міністр Степанов.

Детально слідкувати за епідеміологічними показниками на рівні районів та міст обласного значення можна за посиланням.

Визначення регіону або міста до будь-якої із зон відбувається на основі 4 показників:

середньої кількості тестувань протягом останніх семи днів (не менш 24 на 100 тисяч населення);

коефіцієнту зайнятості ліжок (не більше 50% ліжко-місць);

коефіцієнту виявлення випадків (не більше 11%) та

показника зростання кількості випадків (не більше ніж 10%).

Якщо впродовж 5 днів у регіоні спостерігатиметься перевищення одного із визначених показників, приймається рішення щодо зміни рівня його епідеміологічної небезпеки.

Перехід регіону з однієї зони небезпеки в іншу можливий при погіршенні ситуації протягом 5 днів поспіль. У разі покращення показників протягом 3 днів район чи місто може повернутись у зону з меншим рівнем небезпеки.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *