Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Максим Степанов: За останні два місяці кількість ліжок із підведеним киснем збільшилась на 12 тисяч

З початку вересня цього року кількість ліжок із підведеним киснем була збільшена на 12 тисяч загалом по країні. Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“На початку вересня в нас було 8 800 ліжок із підведеним киснем. Це й кисневі концентратори, й централізований кисень. На сьогодні в нас підготовлено 19 774 ліжка з підведеним киснем або обладнаних кисневим концентратором. Тобто це 12 тисяч ліжок за два місяці. Зараз регіонам необхідно ще 895 млн гривень для того, щоб довести рівень забезпеченості ліжко-місцями з киснем до 42 тисяч вже у цьому місяці. Ми вже підготували відповідну постанову, і я впевнений, що цей показник буде досягнутий”, – зазначив очільник МОЗ.

Міністр також додав, що крім кількості ліжко-місць з підведеним киснем, була суттєво збільшена кількість ПЛР-тестувань, які проводяться лабораторними центрами.

“Здатність всієї системи охорони здоров’я на початку епідемії обмежувалась 200 тестами на добу. На сьогодні ми робимо 47 тисяч тестів на добу. Далі в нас буде 50 тисяч вже у цьому місяці, а до кінця року я думаю, що ми вийдемо на показник у 100 тисяч ПЛР-тестувань на добу”, – підсумував Міністр.

Нагадаємо, що раніше Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо виділення додаткових майже 1,3 млрд гривень на процес тестування. Зокрема, 1 млрд гривень буде передано на закупівлю тестів на виявлення антигена до SARS-CoV-2. Це дозволить робити ще 1 млн тестів на місяць.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *