Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

МАЛЯРІЯ — СВІТОВА ПРОБЛЕМА

Малярія суттєво впливає на стан здоров’я населення та економічний розвиток багатьох країн. Ситуація з малярії в світі, країнах СНД, Україні залишається нестійкою.

Малярія суттєво впливає на стан здоров’я населення та економічний розвиток багатьох країн. Ситуація з малярії в світі, країнах СНД, Україні залишається нестійкою.
В останні роки, через значну кількість поїздок бізнесменів, туристів, робітників, біженців, за рахунок різноманітних природних катаклізмів, військових конфліктів зростає чисельність привозних випадків захворювань у країнах, де малярія не є ендемічною або це захворювання раніше вже було ліквідовано. Тобто, в Україні є висока вірогідність завезення різних інфекційних захворювань, у т.ч. малярії. Підступність малярії полягає також в тому, що в країнах, де немає своєї малярії або реєструються поодинокі випадки, хворі та лікарі можуть вчасно не розпізнати її симптоми, не провести відповідні обстеження та терапію, що може призвести до летальних наслідків.
Малярія — інфекційне захворювання, що передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів. Хвороба найбільше поширена в країнах з тропічним кліматом (країни Африки, Центральної і Південної Америки, Азії і Океанії, СНД). Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті, потім — приступи різкого підвищення температури, блювота, діарея, кашель.
Малярія може виникнути і на наших територіях, для цього є всі необхідні умови. Останній завезений випадок малярії був зареєстрований у військовослужбовця – жителя смт. Делятин в 2010році.
Засоби попередження — застосування протималярійних препаратів та захист від укусів комарів. Перед поїздкою у вищевказані країни необхідно проконсультуватися в кабінеті інфекційних захворювань Надвірнянської центральної районної лікарні чи Яремчанської МЛ. Після повернення додому слід повідомити дільничного лікаря про ваше прибуття з тропічних країн. Застосування протималярійних препаратів слід продовжити ще 4 тижні після виїзду з “малярійної” місцевості. В окремих випадках малярія може виникнути пізніше навіть при застосуванні даних препаратів, тому при нездужанні, що супроводжується підвищенням температури, необхідно негайно звернутися до лікаря. Рання діагностика і терапія можуть запобігти тяжкому ступеню недуги, розвитку ускладнень, летальному наслідку. Протягом 3-х років після повернення додому, при будь-якому захворюванні, не забувайте нагадувати лікарю, який вас лікує, про ваше перебування в тропіках, незалежно від попередніх показників дослідження крові на малярію.
Щоб вберегтися від зараження малярією,слід уникати укусів комарів, користуючись для цього репелентами (речовинами, що відлякують комах), наносячи їх на відкриті ділянки тіла і на одяг. Засітчувати віконні та дверні отвори, проводити знищення комарів, використовуючи дезінсекційні засоби.
Слід пам’ятати, що чим ретельніше і чіткіше ви будете виконувати правила профілактики малярії, тим меншою буде вірогідність захворіти на цю небезпечну хворобу.
Завідувач відділу                                                                                                           Р.П.Іваніщак
Осташук

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *